REKLAMA

Minister Błaszczak: Jestem podbudowany tym, że relacje polsko-amerykańskie są tak dobre

– Mamy powody do satysfakcji, gdyż Stany Zjednoczone bardzo poważnie traktują obecność wojsk amerykańskich w Polsce – mówił Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej po spotkaniu z Doradcą ds. Bezpieczeństwa Narodowego Prezydenta Stanów Zjednoczonych – Johnem Boltonem w Waszyngtonie.
 Minister Błaszczak: Jestem podbudowany tym, że relacje polsko-amerykańskie są tak dobre
/ mon.gov.pl

Mamy powody do satysfakcji, gdyż Stany Zjednoczone bardzo poważnie traktują obecność wojsk amerykańskich w Polsce – mówił Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej po spotkaniu z Johnem Boltonem, doradcą ds. Bezpieczeństwa Narodowego Prezydenta Stanów Zjednoczonych  w Waszyngtonie.
 
W trakcie rozmowy poruszono kwestie zwiększenia zaangażowania wojsk amerykańskich w Polsce oraz zagadnienia bilateralnej współpracy zbrojeniowej w procesie modernizacji Sił Zbrojnych, w którym Stany Zjednoczone są istotnym partnerem. Minister Błaszczak wspomniał o trwających negocjacjach na II fazę kontraktu na system obrony przeciwrakietowej oraz nowoczesnym systemie dowodzenia polem walki. Omawiano też wyzwania sojuszniczej reformy dowodzenia i przygotowania do zbliżającego się szczytu NATO w Brukseli.

 -  Jestem podbudowany tym, że relacje polsko-amerykańskie są tak dobre, bo to jest dobre dla Polski - podkreślił szef MON po spotkaniu w Białym Domu.
  
W drugim dniu wizyty w Waszyngtonie polski minister obrony spotka się z sekretarzem obrony Jamesem Mattisem.

Źródło: mon.gov.pl
kos/k


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura