REKLAMA

Czaputowicz: Integracja środowisk polonijnych kluczowa dla rządu

- Integracja środowisk polonijnych jest jednym z kluczowych priorytetów polityki rządu premiera Mateusza Morawieckiego – powiedział minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą.
 Czaputowicz: Integracja środowisk polonijnych kluczowa dla rządu
/ źródło: fot. Tymon Markowski/ MSZ
2 maja obchodzony jest Dzień Flagi RP oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Jacek Czaputowicz w wypowiedzi skierowanej do Polonii podkreślił, że Dzień Polonii i Polaków za Granicą to wyraz pamięci i uznania dla rodaków „dbających o zachowanie polskości i łączności z ojczyzną”, którzy podtrzymują i upowszechniają na świecie polską tradycję i dorobek kulturowy.

„Pragnę wszystkim Państwu życzyć wszelkiej osobistej i zawodowej pomyślności, niewyczerpanych sił we wzmacnianiu dobrego wizerunku Polski w świecie. Jesteście państwo ambasadorami polskich spraw, a państwa wysiłki zasługują na szczególne wsparcie ze strony instytucji rządowych” – powiedział szef MSZ.

Integracja środowisk polonijnych jest jednym z kluczowych priorytetów polityki naszego rządu. Wierzę, że przypadająca w tym roku 100. rocznica odzyskania niepodległości, to wyjątkowa okazja, aby cel ten osiągnąć” – dodał.

Źródło: Radio Maryja

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura