REKLAMA

Polacy kandydują na radnych w wyborach do brytyjskich samorządów

Brytyjczycy wybierają dziś swoich reprezentantów do władz lokalnych. Na listach wyborczych znalazło się ponad stu Polaków z ruchu Duma Polska.
 Polacy kandydują na radnych w wyborach do brytyjskich samorządów
/ źródło: You Tube
Czterdziestu ośmiu kandydatów wystawiła organizacja Duma Polska, na czele której stoi działacz polonijny Jan Żyliński. Jedna z kandydatek ruchu, Marta Banovich mówi, że w polityce brytyjskiej potrzeba siły antysystemowej, akcentującej polskie tradycje i skupiającej się przede wszystkim na problemach polskich imigrantów: barierą językową, która bardzo często utrudnia lub uniemożliwia im załatwianie codziennych spraw w organach władz lokalnych. 

Mają problemy z dotarciem do lekarzy, mają problemy z przemocą domową, mają problemy, jeżeli chodzi o dostanie się ich dzieci do szkół – wylicza Banovich. 

Mariusz Woźniak Reprezentujący Partię Konserwatywną wskazuje, że brytyjski system preferuje duże partie, a ruchy obywatelskie mają małą szansę uzyskać realny wpływ. Mariusz Woźniak mówi, że Polacy powinni wziąć przykład z innych mniejszości i stawiać na reprezentanta swojej społeczności. 

Źródło: TVP Info

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura