Startupy ponownie w Pałacu

Zadaniem władz jest budowanie dobrego klimatu dla postępu w dziedzinie rozwoju gospodarczego, pokazywanie zainteresowania przedsiębiorcom, budowanie przyjaznego klimatu wokół prowadzonej działalności, także tej najmniejszej – podkreślał Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania Startupy w Pałacu – KOOPERACJA.
 Startupy ponownie w Pałacu
/ prezydent.pl
Zaznaczył, że właśnie dlatego powstała w Pałacu Prezydenckim idea dotycząca startupów. - Żeby w jednym absolutnie z najważniejszych miejsc w Polsce można było przyjść podzielić się swoimi doświadczeniami, podzielić się swoimi potrzebami i znaleźć się na tym rzeczywiście wysokim poziomie – mówił.

Prezydent przekonywał, że dotychczasowe spotkania przyniosły konkretne wyniki, co najmniej w kilku przypadkach doszło do wdrożenia pomysłów startupów. Przypomniał też o inicjatywie przyznawania startupom specjalnych paszportów uprawniających do udziału w jednej zagranicznej misji gospodarczej głowy państwa.

- To jest jedna z polityk, którą my tutaj w Pałacu realizujemy. Mam nadzieję, że dzięki państwa wsparciu będziemy mogli ją nadal realizować - podsumował Andrzej Duda, zwracając się do zgromadzonych przedsiębiorców.

 Prezydent wskazywał jednocześnie, że władza państwowa przede wszystkim powinna stwarzać jak najlepsze regulacje, dawać ułatwienia, stwarzać dobry system podatkowy - taki, który z jednej strony pozwoli uczestniczyć w rozwoju państwa, ale z drugiej strony także umożliwi rozwój. - Powinna stwarzać ogólnie dobre warunki funkcjonowania – zaznaczył. - Takie są obowiązki państwa i zapewniam, że staram się, aby były one jak najlepiej realizowane – dodał.

 We wtorkowym spotkaniu uczestniczyli członkowie zarządów i kadra odpowiedzialna za obszar innowacji z ponad 30 firm prywatnych i spółek skarbu państwa oraz przedstawiciele startupów. 

 Konferencja „Startupy w Pałacu - Kooperacja” to kolejne wydarzenie związane z cyklem spotkań odbywających się z udziałem Prezydenta RP, a dotyczących programu, który ma na celu wsparcie ekosystemu startupów w Polsce oraz innowacyjnych polskich firm w poszukiwaniu możliwości rozwoju. Tym razem głównymi panelistami byli przedstawiciele firm, które współpracują ze startupami w różnych dziedzinach.

kos

źródło: prezydent.pl 

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe