Szczera Joanna Scheuring-Wielgus: Wchłonęła nas PO

- Nie mogę być w partii, która nie bierze pod uwagę mojego zdania, a skupia się wyłącznie na kanapowych dyskusjach. Nie mogę być w partii, która stała się przystawką PO - mówiła w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" posłanka Joanna Scheuring-Wielgus.
 Szczera Joanna Scheuring-Wielgus: Wchłonęła nas PO
/ Źródło: screen YouTube
Na pytanie dlaczego odeszła z partii odpowiedziała, że miała dość. - Nie mogę być w partii, która nie bierze pod uwagę mojego zdania, a skupia się wyłącznie na kanapowych dyskusjach. Nie mogę być w partii, która stała się przystawką PO, w kontrze do której powstała. Nie mogę być w partii, która nie walczy o swoją podmiotowość. Nie mogę być w partii, która zdradza swoje ideały. Nie mogę być w partii, która akceptuje nazywanie swoich przeciwników „barachłem".

Co zdecydowało o pani odejściu z Nowoczesnej? - zapytał dziennikarz "Rzeczpospolitej"
- Nie mogę być w ugrupowaniu, które nie podchodzi po partnersku do ruchów miejskich, z których się wywodzę. PO i Nowoczesna bardzo nieufnie podchodzą do ruchów obywatelskich i nie traktują ich po partnersku. Sama PO i Nowoczesna nie wygrają z PiS. Patrząc na ich postawę, mam wrażenie, że robią wszystko, żeby opozycja przegrała – odpowiedziała była juz posłanka Nowoczesnej.

Na pytanie czy założy nowe ugrupowanie odpowiedziała, że na razie zamierza cieszyć się wolnością. - Moja decyzja nie była pochopna. Przez pół roku walczyłam o Nowoczesną taką, jaką zakładałam na Torwarze. Mój głos był głosem niesłyszalnym w partii. Jedyne mile widziane w Nowoczesnej głosy to te przytakujące Katarzynie Lubnauer. Moja niechęć do Nowoczesnej narastała – powiedziała  Scheuring-Wielgus. 

Posłanka poinformowała również, że nie wstąpi do PO. - Weszłam do polityki, sprzeciwiając się PO. Chcę nowej jakości w polityce, a PO–PiS jest synonimem polityki, której najzwyczajniej nie lubię. Ze Schetyną i z Lubnauer jako liderami PO i Nowoczesna nie pokonają PiS. Trzeba iść szerzej i nie kopiować partyjnego zamordyzmu PiS – tłumaczyła.

Źródło: Rzeczpospolita.pl

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe