Nowy numer TS, Waldemar Biniecki: Nikt w Polsce nie odbierze Polonii prawa obrony własnego narodu

Nikt w Polsce prawa do obrony własnego narodu nam nie odbierze. A uwagę niniejszą kieruję przede wszystkim do „wątłych na umyśle”, co to chcą pozbawić Polonię praw wyborczych – pisze Waldemar Biniecki w najnowszym Tygodniku Solidarność rozważając kwestię, czy Pax Polonica trzeba napisać od nowa.
 Nowy numer TS, Waldemar Biniecki: Nikt w Polsce nie odbierze Polonii prawa obrony własnego narodu
/ TS
Tygodnika Solidarność od wtorku szukajcie w TYCH salonach prasowych lub pobierzcie wersję mobilną w wygodnej aplikacji dostępnej TUTAJ już w poniedziałek o 20:00!

„Stoimy dzisiaj na wyraźnym rozdrożu: stało się jasne, że elity Unii Europejskiej po ostatnich hucznych obchodach rocznicy urodzin Karola Marksa wyraźnie wytyczają nam kierunek rozwoju Stanów Zjednoczonych Europy jako tworu opartego na fundamentach marksizmu kulturowego i wręcz kwestionują sens istnienia państw narodowych” - uważa Waldemar Biniecki.

Ponadto w numerze:
Polska potrzebuje głośnej dyplomacji

„Umawianie setek spotkań z urzędnikami w Departamencie Stanu, zapraszanie polityków i wojskowych do Izraela, zasypywanie administracji tysiącami listów, tworzenie think tanków. Lobby żydowskie ciężko pracuje na swoją pozycję. Polonia zaczyna brać z niego przykład” - uważa Jakub Pacan. 

Ustawa 447 to zagrożenie dla Polski
„Jesteśmy bogatsi i bardziej zauważalni na świecie. I przez to są problemy, bo Żydzi chcą to wykorzystać. Można więc powiedzieć, że jest źle, bo jest dobrze. Uważam, że za czasów prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego przespaliśmy moment, żeby sprawę ustawy reprywatyzacyjnej i rozliczeń załatwić. Trzeba było to zrobić, gdy byliśmy biedni i nic nie mieliśmy
- przekonuje prof. Artur W. Wróblewski, amerykanista z Uczelni Łazarskiego, w rozmowie z Marcinem Koziestańskim.

Morderczy poligon mocarstw
„Kwietniowy atak sił zbrojnych trzech mocarstw na Syrię nie doprowadził do znaczącej zmiany sytuacji w trwającej już siedem lat wojnie. Kraj, szczycący się niegdyś kwitnącą gospodarką, pogrążył się w totalnym chaosie, a wiele państw wykorzystuje go jako poligon” - stwierdza Leszek Masierak.

Szwoleżer na nowojorskim bruku
"Samobójstwo Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego było tragicznym akcentem wojny polsko-polskiej, która toczyła się między ośrodkiem sanacyjnym a ludźmi Władysława Sikorskiego" - twierdzi Mateusz Kosiński.

Ciężkie czasy przed nami
Uważam, że pomysł kadencyjności (ograniczenie funkcji przewodniczącego do dwóch kadencji – przyp. red.) na szczeblu regionalnym, branżowym i krajowym jest bardzo dobry. Moim zdaniem, gdyby kadencyjność była przez cały czas, to dzisiaj związek zawodowy Solidarność mógłby wyglądać inaczej – mówi Piotr Olbryś, przewodniczący organizacji międzyzakładowej NSZZ Solidarność w Volkswagen Poznań, w rozmowie z Barbarą Michałowską.

Tygodnika Solidarność od wtorku szukajcie w TYCH salonach prasowych lub pobierzcie wersję mobilną w wygodnej aplikacji dostępnej TUTAJ już w poniedziałek o 20:00!

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe