REKLAMA

Niepodległościowy autobus

Tarnów rości sobie prawo do tytułu pierwszego miasta, które w 1918 roku wybiło się na niepodległość.
 Niepodległościowy autobus
                Wiele miast podejmuje oryginalne inicjatywy dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Pomysłowość samorządowców i obywateli przybiera różnorakie formy, co bardzo mnie cieszy, ponieważ najcenniejsze są właśnie oddolne inicjatywy. Oto jedna z nich.
               Jak poinformowało Radio Kraków, do końca 2018 roku będzie jeździł ulicami Tarnowa specjalny autobus. Zakupiony dwa lata temu jeden z pojazdów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego marki Scania został pomalowany na biało i czerwono oraz specjalnie oklejony. Celem owego przedsięwzięcia jest przypomnienie, że to właśnie Tarnów rości sobie prawo do tytułu pierwszego miasta, które w 1918 roku wybiło się na niepodległość dystansując przyznający sobie to miano Kraków oraz zgłaszające podobne aspiracje Zakopane.
            - To jest taka ogromna forma reklamy i promocji miasta, radosna manifestacja tego, że byliśmy pierwsi niepodlegli. Projekt wykonała tarnowska firma, co też jest ważne - wyjaśniła w rozmowie z krakowską rozgłośnią Maria Zawada-Bilik z tarnowskiego magistratu. 
            Koszt realizacji tego projektu wyniósł zaledwie 2 tysiące złotych, a miasto będzie płacić kilkaset złotych miesięcznie tarnowskiemu MPK za użyczenie powierzchni reklamowych autobusu, w którego wnętrzu wkrótce pojawią się materiały edukacyjne nawiązujące do motywu „Tarnów - pierwsze niepodległe”. 
 
 

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura