#polskiemetoo - Durczok przegrywa z "Wprost"

Kamil Durczok, który kiedyś był dziennikarzem TVN-u został oskarżony o mobbing w redakcji „Faktów” TVN. Tygodnik „Wprost” sprawę opisał w dwóch artykułach, finalnie popularny dziennikarz pozwał tygodnik. Dziś sąd wydał wyrok korzystny dla „Wprost”.
 #polskiemetoo - Durczok przegrywa z "Wprost"
/ wikipedia/ DrabikPany/ CC BY 2.0

– Wygraliśmy proces z Kamilem Durczokiem w sprawie artykułów o molestowanie seksualne. Sąd w całości oddalił jego powództwo. Kilka lat batalii sądowych zakończyło się pełnym sukcesem. Dziękuję wszystkim odważnym kobietom, które złożyły zeznania przed sądem, potwierdzając historie opowiedziane nam w trakcie zbierania materiałów do artykułu. Dziękuję świetnym obrońcom Aleksander Grot, Paulina Piaszczyk i Bogusławowi Kosmusowi. Ten wyrok przywraca wiarę w sądy i sprawiedliwość. Mam nadzieję, że będzie też przełomem w postrzeganiu spraw molestowania seksualnego kobiet. #polskiemetoo –

napisał na Facebooku Marcin Dzierżanowski, dziennikarz „Wprost”.

10 marca 2015 r. stacja TVN zdecydowała się na rozstanie z Kamilem Durczokiem za porozumieniem stron. Do września 2016 r. dziennikarza obowiązywał zakaz konkurencji, od października tego roku Durczok rozpoczął współpracę z Polsat News, gdzie prowadzi program „Brutalna Prawda, Durczok ujawnia”.
 

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe