REKLAMA

Patryk Jaki planuje walczyć ze smogiem w Warszawie: "Zlikwiduję wszystkie kopciuchy w stolicy"

Wiceminister sprawiedliwości, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta m. st. Warszawy zapowiedział politykę antysmogową, którą będzie realizował po zwycięstwie w wyborach.
 Patryk Jaki planuje walczyć ze smogiem w Warszawie: "Zlikwiduję wszystkie kopciuchy w stolicy"
Youtube.com

– Polityka antysmogowa będzie jedną z najważniejszych, jakie będziemy chcieli przedstawić podczas zbliżającej się kampanii wyborczej. Trzy konferencje to 3 pakiety polityki antysmogowej. Nasze dzieci nie mogą być regularnie trute. Po pierwsze, warszawski Ratusz, Rafała Trzaskowskiego i HGW bardzo dużo mówi o smogu, tworzy programy, uchwały, ale czyny, nie słowa. W 1700 lokalach własnych miasta są kopciuchy. Ich polityka smogowa to wyłącznie mówienie – zapowiedział Jaki na porannej konferencji prasowej.

Polityk Zjednoczonej Prawicy zapowiedział likwidację wszystkich kopciuchów w lokalach miejskich w pierwszym roku prezydentury.
 

Moje konkretne zobowiązanie to likwidacja wszystkich kopciuchów w lokalach miejskich w pierwszym roku prezydentury. To duża jakościowa zmiana. Do tego proponujemy bon antysmogowy. Utrzymywanie kopciuchów ma podstawy ekonomiczne, wielu osób nie stać na wymianę pieców i opłaty za inny typ ogrzewania. Więc to nie tylko wymiana miejskich pieców, ale i dopłacanie bonem antysmogowym, tym których nie stać na zmianę typu ogrzewania. To rzecz niebywała, że wszyscy mieszkańcy nie mają dostępu do systemowego ogrzewania. Punkt trzeci to fundusz przyłączeniowy, miasto będzie dopłacało do przyłączenia do centralnego ogrzewania lub innych systemów. Czwarty to edukacja i promocja polityki antysmogowej, by wszystkie placówki edukacyjne włączyły się do działań organizacji pozarządowych jak alert przeciwmogowy – podkreślił Jaki.


Źródło: 300polityka
/k


Ankieta
Czy to już koniec Platformy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy to już koniec Platformy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura