UE przejdzie z dolara na euro w płatnościach za irańską ropę?

Komentarzy: 0
Udostępnij:
Unia Europejska planuje zmienić płatności na euro za zakupy ropy z Iranu, eliminując transakcje w dolarach amerykańskich – podała irańska agencja Tasnim.
Wcześniej szeowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini powiedziała, że ministrowie spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec i Iranu zgodzili się wypracować praktyczne rozwiązania w odpowiedzi na ruch Waszyngtonu wobec Iranu w ciągu najbliższych kilku tygodni.
- Państwa UE zamierzają utrzymać i pogłębić więzi gospodarcze z Iranem, w tym w dziedzinie dostaw ropy i gazu - powiedziała Mogherini.
Mogherini podkreślił, że strony powinny wspólnie pracować nad zniesieniem wobec Teheranu. - Nie jesteśmy naiwni i wiemy, że będzie to trudne dla wszystkich stron - dodała.
Źródło: Tasnim.com
- Państwa UE zamierzają utrzymać i pogłębić więzi gospodarcze z Iranem, w tym w dziedzinie dostaw ropy i gazu - powiedziała Mogherini.
Mogherini podkreślił, że strony powinny wspólnie pracować nad zniesieniem wobec Teheranu. - Nie jesteśmy naiwni i wiemy, że będzie to trudne dla wszystkich stron - dodała.
Źródło: Tasnim.com

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Data publikacji: 17.05.2018 15:30
Komentarze
Jarosław Kaczyński: Kolejny raz Tusk dał się podpuścić i wykonał dyspozycje z Berlina
26.04.2026 13:18

Komentarzy: 0
„Rządzi nami agentura czy ludzie, którym Bóg poskąpił jakichkolwiek zdolności politycznych?” – pyta prezes PiS Jarosław Kaczyński, nawiązując do feralnych wypowiedzi Donalda Tuska dla brytyjskiego dziennika "Financial Times".
Czytaj więcej
Zamach na Donalda Trumpa. Ameryka pęknięta
26.04.2026 12:57

Komentarzy: 0
Przy każdej próbie zamachu na Prezydenta Stanów Zjednoczonych, życie polityczne przyspiesza. Za-równo przy tej udanej jak i nieudanej. Na szczęście (pomijając oczywiście kwestie moralne i to ze że przegrała tak banalna rzecz jak zło)j dla Donalda Trumpa i resztek spokoju społecznego w Ameryce - już po raz drugi zamachowiec chybił a właściwie nawet do Prezydenta nie dotarł.
Czytaj więcej
Atak w Waszyngtonie. Jest komunikat z Kancelarii Prezydenta
26.04.2026 11:31

Komentarzy: 0
Wszystko co dotyczy prezydenta USA, także sytuacja, do której doszło podczas sobotniej gali w Waszyngtonie, ma bezpośredni wpływ na sytuację światową - ocenił szef Kancelarii Prezydenta Zbigniew Bogucki. Takie wydarzenia są niebezpieczne dla stabilności polityki amerykańskiej i państw wolnego świata - dodał.
Czytaj więcej
Nowe informacje ws. strzelaniny w USA. Sprawca wskazał cel działania
26.04.2026 08:59

Komentarzy: 0
Sprawca strzelaniny, do której doszło podczas gali Stowarzyszenia Korespondentów Białego Domu w Waszyngtonie, powiedział po zatrzymaniu, że jego celem byli członkowie administracji prezydenta USA Donalda Trumpa - przekazała w niedzielę stacja CBS, powołując się na dwa źródła.
Czytaj więcej
Strzały w Waszyngtonie. Trump ewakuowany z kolacji
26.04.2026 08:29

Komentarzy: 0
Prezydent USA Donald Trump został w sobotę wieczorem czasu miejscowego ewakuowany przez Secret Service z kolacji z korespondentami Białego Domu, podczas której padły strzały. Podejrzany otworzył ogień w lobby hotelowym i został ujęty przez służby. Według mediów Trump już powrócił do Białego Domu.
Czytaj więcej