REKLAMA

Mateusz Morawiecki: nie ma żadnych propozycji podniesienia podatków z 19 do 40 proc

Zapowiedz ma związek z planowaną przez PIS reformą systemu podatkowego. Dziś Mateusz Morawiecki oświadczył, że reforma wejdzie w życie w 2018 roku. Nie spowoduje podniesienia niektórych podatków do 40proc
wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki, fot. M.Żegliński Mateusz Morawiecki: nie ma żadnych propozycji podniesienia podatków z 19 do 40 proc
wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki, fot. M.Żegliński / TS
Podczas spotkania z dziennikarzami wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki pytany o zmiany w systemie podatkowym powiedział:

Szczegółów żadnych dzisiaj nie będę podawał, ponieważ jest grupa osób, która jeszcze pracuje nad różnymi wariantami, które chcemy podać opinii publicznej. 


Mateusz Morawiecki zapewnił też, że powstały założenia reformy.

Wstępne założenia jednolitego podatku już są. Mogę wyłącznie uspokoić te zupełnie nadmiarowe obawy, które tutaj są, ponieważ ja widziałem te założenia i chcemy poddać je pod pewną publiczną debatę. Najpierw spotka się pewnie grono ekspertów, ale też chcemy, żeby to było w domenie publicznej, ponieważ zasadniczo tam są same dobre wiadomości dla przedsiębiorców – powiedział.

Ogromna większość przedsiębiorców chce, żeby miała niższy klin podatkowy. Natomiast zastanawiamy się, w jaki sposób zaproponować opodatkowanie bardzo dużych biznesów, które są na działalności gospodarczej i to jest znak zapytania nie do końca jeszcze rozstrzygnięty. Natomiast zdajemy sobie sprawę z tego, że jak ktoś dzisiaj płaci podatek 19 proc., a jutro by płacił 40 proc., to byłby z tego powodu bardzo niezadowolony i żadnych takich propozycji podniesienia z 19 na 40 nie mamy - dodał.  


Wciąż nie wiele wiadomo o planowanej reformie systemu podatkowego. PIS przed wyborami obiecywał, że podniesie kwotę wolną od podatku. Podniesienie kwoty wolnej od podatku zapowiadała również premier Beata Szydło. Dodawała, że zostanie to zrobione w ciągu pierwszych stu dni. Nic takiego nie nastąpiło. Obecnie rząd pracuje nad reformą systemu podatkowego. Szczegółowych planów dotyczących reformy wciąż brakuje. 

AB

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura