REKLAMA

Będzie kolejna rekonstrukcja w rządzie? 

Według tabloidu „Super Express” premier Mateusz Morawiecki domaga się dymisji kolejnych ministrów w swoim rządzie. Do zmian miałoby dojść aż w czterech resortach. 
 Będzie kolejna rekonstrukcja w rządzie? 
/ Fot. Adam Chelstowski / FORUM
Według „Super Expressu” ma chodzić o ministra energii, Krzysztofa Tchórzewskiego, szefową resortu edukacji Annę Zalewską, ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela i koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego.  

Tabloid spekuluje, że „wieści o dymisjach w rządzie, m.in. ministra Tchórzewskiego, nasiliły się po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach, gdzie zjechali najważniejsi przedstawiciele władz na czele z premierem Morawieckim. Tchórzewski miał podpaść szefowi rządu m.in. za to, że krytykował jego sztandarowy projekt, czyli Pracownicze Plany Kapitałowe”.

Innym punktem spornym ma być kwestia wpływów nad spółkami Skarbu Państwa.  – Tchórzewski i Jurgiel to zaufani ludzie prezesa PiS, ale tak też mówiło się o Macierewiczu, który został zdymisjonowany. Wszystko w rękach prezesa PiS – twierdzi anonimowy informator „Super Expressu”. 

Komentarza w sprawie odmówiła rzecznik partii Beata Mazurek. 
Źródło: Super Express 
kos/k

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura