Działacze Nowoczesnej narzekają na brak kontaktu z Gasiuk-Pihowicz i masowo odchodzą z partii

Wirtualna Polska informuje, ze 18 działaczy Nowoczesnej z Płocka chcą odejść z partii. Politycy mają narzekać, że decyzje dotyczące miasta mają być podejmowane przez władze krajowe, często bez rozmów z nimi.
Rezygnację ma złożyć cały zarząd Nowoczesnej w Płocku. Po zmianach w kole ma pozostać zaledwie siedem osób, z czego trzy aktywnie działające.
Działacze narzekają na centralne sterowanie sprawami lokalnymi, poza tym nie dostrzegają oni zainteresowania ich rodzinnym miastem. Najmocniej dostaje się Kamili Gasiuk-Pihowicz, która jest szefową regionu mazowieckiego. Polityk ta pełni również funkcję szefowej klubu.
Odchodzący działacze nie podjęli jeszcze decyzji co do dalszej przyszłości politycznej, rozważają jednak różne warianty takie jak utworzenie nowego stowarzyszenia lub dołączenie do już działającej struktury lokalnej.
Jak twierdzą płoccy działacze partii - decyzja jest autonomiczna w stosunku do odejścia z Nowoczesnej Ryszarda Petru, Joanny Schmidt i Joanny Scheuring-Wielgus.
Źródło: wp.pl
kos
Działacze narzekają na centralne sterowanie sprawami lokalnymi, poza tym nie dostrzegają oni zainteresowania ich rodzinnym miastem. Najmocniej dostaje się Kamili Gasiuk-Pihowicz, która jest szefową regionu mazowieckiego. Polityk ta pełni również funkcję szefowej klubu.
Odchodzący działacze nie podjęli jeszcze decyzji co do dalszej przyszłości politycznej, rozważają jednak różne warianty takie jak utworzenie nowego stowarzyszenia lub dołączenie do już działającej struktury lokalnej.
Jak twierdzą płoccy działacze partii - decyzja jest autonomiczna w stosunku do odejścia z Nowoczesnej Ryszarda Petru, Joanny Schmidt i Joanny Scheuring-Wielgus.
Źródło: wp.pl
kos

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 24.05.2018 16:24
Komentarze
Likwidacja partii politycznej. Jest już data
14.10.2025 12:44

Komentarzy: 0
Po niemal dekadzie istnienia Nowoczesna zniknie z politycznej sceny. 24 października odbędzie się konwencja, na której partia zostanie oficjalnie rozwiązana. Następnego dnia politycy ugrupowania mają dołączyć do nowej formacji tworzonej wspólnie z Platformą Obywatelską i Inicjatywą Polską – donosi Radio ZET.
Czytaj więcej
Jan Wróbel: Liberalizm szoruje po dnie Polski (2050)
13.10.2025 13:40

Komentarzy: 0
Starsi pamiętają: w latach 90. świat polityki w Polsce był zdominowany przez myślenie liberalne. Na pewno trudno byłoby tak powiedzieć o Polsce roku 2025 – bo gdyby tak było, główną partią kraju stałaby się Polska 2050, a ich najważniejszą rywalką okazałaby się Nowoczesna. Tymczasem pierwsza z nich nie dotrwa pewno nawet do wyborów za dwa lata, a ta druga zostanie chyłkiem „zjednoczona” z PO już za kilka tygodni.
Czytaj więcej
"Jest jedna Solidarność". Region Płocki uczcił 45-lecie Związku
29.08.2025 20:33
Zbliża się 23. Bieg Solidarności im. Krzysztofa Zywera w Płocku
20.08.2025 11:18
PO zmieni nazwę? Zaskakujące doniesienia
10.07.2025 16:53

Komentarzy: 0
Według doniesień dziennikarzy Onetu i RMF FM Donald Tusk zapowiedział podczas środowego posiedzenia zarządu PO rozpoczęcie procedury formalnego połączenia partii z Nowoczesną oraz Inicjatywą Polską Barbary Nowackiej. Niewykluczona jest również zmiana nazwy – PO mogłaby stać się po prostu Koalicją Obywatelską.
Czytaj więcej

