Aleksander Kwaśniewski: "Gdyby to ode mnie zależało, Lech Kaczyński miałby ulicę

Gościem Konrada Piaseckiego w Radiu Zet był Aleksander Kwaśniewski, były prezydent Polski.
Piotr Drabik Aleksander Kwaśniewski: "Gdyby to ode mnie zależało, Lech Kaczyński miałby ulicę
Piotr Drabik / Wikimedia Commons/Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)
Kwaśniewski stwierdził w audycji, że gdyby to od niego zależało Lech Kaczyński miałby swoją ulicę w Warszawie.

–  Gdyby to ode mnie zależało, to [Lech Kaczyński] jako ten, który był prezydentem, tragicznie zginął, miałby ulicę – przyznał były prezydent.

Były polityk uznał, że pomniki budowane na cześć Kaczyńskiego są średniej urody.

– Tylko to, co myślę, może być dla wielu ludzi irytujące, to zakres akcji. Kilkaset pomników, większość z nich estetycznie średniej urody. Każda przesada powoduje albo niesmak albo kontrreakcję. Myślę, że jeżeli są po stronie PiS-u są rozsądni ludzie, to powinni się nad tym zastanowić – uważa Kwaśniewski.

Źródło: Radio Zet


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe