REKLAMA

Po śmierci Alfiego Evansa powstała Karta Praw Dziecka Nieuleczanie Chorego

Watykański szpital pediatryczny Dzieciątka Jezus wprowadził Kartę Praw Dziecka Nieuleczalnie Chorego. Ma ona przypominać o kluczowej roli rodziny pacjenta, ochronie paliatywnej i o prawie do nowych terapii.
 Po śmierci Alfiego Evansa powstała Karta Praw Dziecka Nieuleczanie Chorego
/ screen YT
Główną myślą Karty jest to, że – są niestety dzieci, których nie da się wyleczyć, nie ma natomiast dzieci, którym można odmówić opieki.
Powstanie karty zainspirowała dramatyczna walka o życie niedawno zmarłego Alfiego Evansai i zmarłego przed rokiem Chrliego Garda. Karta wskazuje na potrzebę zaangażowania krewnych w terapię, zapewnienie im możliwości wyboru struktur medycznych, które darzą zaufaniem, przypomina o możliwości zmiany leczenia i skorzystania z terapii eksperymentalnych, które wciąż dają szansę na przeżycie.

- Myślę, że inicjatywy takie są dziś szczególnie ważne, ponieważ w dwóch przypadkach, Charliego i Alfiego, współczesne społeczeństwo znalazło się w punkcie krytycznym – zauważył w rozmowie z Radiem Watykańskim abp Vincenzo Paglia.

Jedną z osób, które prezentowały Kartę Dziecka Nieuleczalnie Chorego był bp Francesco Cavina, który osobiście zaangażował się w sprawę Alfiego . – Ten przypadek zwrócił uwagę wielu ludzi, również niewierzących, którzy zrozumieli, że chodzi tu o coś bardzo ważnego, o człowieka – powiedział Radiu Watykańskiemu bp Cavina.

Źródło: niedziela.pl

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura