REKLAMA

Płace w Czechach coraz wyższe

Czescy pracownicy zaczynają powoli wygrywać z pracodawcami wojnę o podwyżki - pisze forsal.pl. Zdaniem szefa tamtejszego największego związku zawodowego Josefa Streduli proces ten dopiero zaczyna się i będzie trwał przez kilka lat - dodaje portal.
 Płace w Czechach coraz wyższe
/ Źródło: You Tube
- W średnioterminowej perspektywie, z pewnością w ciągu 3-4 lat, możemy realistycznie oczekiwać realnego wzrostu płac na poziomie od 3 do 5 proc. rocznie – powiedział Stredula.

Po latach stłumionego wzrostu wynagrodzeń Czechy doświadczyły w IV kwartale 2017 roku nominalnego wzrostu wynagrodzeń na poziomie 8 proc. Wzrost ten znacznie wpłynie na Czechy, począwszy od standardów życia ich obywateli, które prześcignęły te, które obowiązują w Grecji i Portugalii, a kończąc na polityce pieniężnej.

Niedobór kierowców zmusił władze Pragi na początku tego roku do ograniczenia natężenia ruchu transportu publicznego. Skoda Auto AS, oddział Volkswagen AG i największy czeski producent i eksporter wyraził w zeszłym miesiącu zgodę na podniesienie wynagrodzeń (włączając w to premie i zapłatę za nadgodziny) o ponad 20 proc. Premier Andrej Babis obiecał podwyżki dla pracowników medycznych, nauczycieli i emerytów.

Źródło: forsal.pl

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura