Islamscy dżihadyści zaatakowali polskie portale. Zobacz kto ucierpiał

Kilkadziesiąt portali w Polsce oraz polskojęzyczny portal informacyjny w Londynie zostało sparaliżowanych po cyberataku dżihadystów. Hakerzy zażądali m.in. "zatrzymania amerykańskich żołnierzy" – podaje Polsat News
 Islamscy dżihadyści zaatakowali polskie portale. Zobacz kto ucierpiał
/ Źródło: pixabay.com
"Dżihad nie ma granic. Zatrzymajcie amerykańskich żołnierzy, albo przyjdziemy do waszych domów” - taki napis wyświetlił się we wtorek na głównych stronach sieci portali informacyjnych zarządzanych przez Grupę Tipmedia, m.in. w portalu Radio Tczew, Cooltura24 Londyn, Telewizja Sudecka, Telewizja Świnoujście. Na stronach pojawiło się zdjęcie z terrorystą i flagami Polski i USA . Portale były niedostępne przez większość dnia, a usuwanie skutków cyberataku zakończono w środę nad ranem.

W czwartek doszło do drugiego ataku, w którym podmieniono treść artykułów oraz ich tytuły w 24 serwisach informacyjnych obsługiwanych przez Grupę Tipmedia. Na stronach pojawiły się teksty w języku arabskim.


- Skala tego ataku hakerskiego, a zwłaszcza pozostawione przez hakerów treści, w oczywisty sposób musi być przedmiotem zainteresowania służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo struktur państwa. Dlatego jako właściciel sieci portali składamy zawiadomienie do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego licząc na profesjonalną identyfikację źródła tego ataku - powiedział polsatnews.pl Piotr Marek, prezes Grupy Tipmedia.

Źródło: Polsat News

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe