Prof. Staniszkis o rządzie i prezydencie: "Mszczą się na Polsce"

Profesor Jadwiga Staniszkis kolejny raz zaatakowała rząd Prawa i Sprawiedliwość oraz prezydenta Andrzeja Dudę. W rozmowie z Moniką Olejnik w TVN powiedziała, że Jarosław Kaczyński mści się na Polsce.
TV Republika Prof. Staniszkis o rządzie i prezydencie: "Mszczą się na Polsce"
TV Republika / Youtube.com
Jadwiga Staniszkis komentowała sprawy okołosędziowskie oraz konflikt rządu PiS z Trybunałem Konstytucyjnym.
Demokracja opiera się na potrzebie współpracy, zaufaniu do dobrych intencji innych instytucji; zaufaniu społeczeństwa do prawa. Obecnie to wszytko pęka. Ta dewastacja państwa wiąże się z likwidowaniem momentu zaufania i poczucia, że jest jakieś gremium, któremu możemy ufać; które, kontrolując poczynania władzy, postępuje bezstronnie.

- powiedziała profesor Staniszkis.

Potępiła też działania prezydenta Andrzej Duda, który dla niej jest prezydentem niesamodzielnym:
Kieruje się swoimi wyobrażeniami, czego się od niego oczekuje (...) W tym momencie oczekuje się zrobienia tego, co powinien zrobić z Trybunałem, bo to by przerwało ten coraz bardziej niszczący spór, pozwoliło zachować twarz Kaczyńskiemu, bo mógłby mówić: prezydent jest niezależny. Nie wyobrażam sobie jednak, by Kaczyński mógłby to powiedzieć Dudzie, bo Duda następnego dnia by powiedział: to Kaczyński mnie prosił.

No i na koniec skrytykowała oczywiście samego Jarosława Kaczyńskiego, który wraz z całym rządem PiS i Andrzejem Dudą "mszczą się na Polsce".

TVN

 

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe