Warszawskiej afery reprywatyzacyjnej ciąg dalszy. 38 milionów dla siostry mecenasa

Kolejne szokujące kulisy wokół afery reprywatyzacyjnej w Warszawie. Stołeczna „Gazeta Wyborcza” donosi dziś o gigantycznych zyskach Marzeny Kruk, urzędniczki Ministerstwa Sprawiedliwości i współwłaścicielki słynnej działki przy dawnej Chmielnej.
Jak czytamy w artykule, wspomniana urzędniczka - prywatnie siostra mec. Roberta Nowaczyka, który sprywatyzował dla siebie i klientów blisko 50 adresów w stolicy - zarobiła na odszkodowaniach reprywatyzacyjnych ponad 38 milionów złotych.
Pani Kruk to ceniona karnistka, która jeszcze kilka miesięcy temu pracowała jako naczelniczka Wydziału Pokrzywdzonych Przestępstwem i Promocji Mediacji w Ministerstwie Sprawiedliwości. W kwietniu tego roku została przeniesiona na niższe stanowisko.
w latach 2011-2015 otrzymała pieniądze aż za sześć nieruchomości! To adresy z warszawskiej Pragi, Targówka, Woli, Mokotowa… Wszędzie skupywała roszczenia. Łączny bilans to niemal 38,6 mln złotych!
W resorcie sprawiedliwości sprawdzane są oświadczenia majątkowe wspomnianej urzędniczki. Grozi jej wydalenie z pracy za "podanie nieprawdy w oświadczeniach majątkowych".
warszawa.wyborcza.pl
Pani Kruk to ceniona karnistka, która jeszcze kilka miesięcy temu pracowała jako naczelniczka Wydziału Pokrzywdzonych Przestępstwem i Promocji Mediacji w Ministerstwie Sprawiedliwości. W kwietniu tego roku została przeniesiona na niższe stanowisko.
w latach 2011-2015 otrzymała pieniądze aż za sześć nieruchomości! To adresy z warszawskiej Pragi, Targówka, Woli, Mokotowa… Wszędzie skupywała roszczenia. Łączny bilans to niemal 38,6 mln złotych!
W resorcie sprawiedliwości sprawdzane są oświadczenia majątkowe wspomnianej urzędniczki. Grozi jej wydalenie z pracy za "podanie nieprawdy w oświadczeniach majątkowych".
warszawa.wyborcza.pl

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 06.09.2016 14:16
Komentarze
Trzaskowski brnie dalej: „Nie było pokoju VIP i politycy byli traktowani jak inni pacjenci”
19.06.2026 13:53

Komentarzy: 0
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski odniósł się do afery wokół Szpitala Południowego. Zapewniał, że według dotychczasowych ustaleń w placówce nie funkcjonował formalny pokój VIP. Jednocześnie zapowiedział dalsze kontrole, zmiany personalne oraz reorganizację w miejskich spółkach medycznych.
Czytaj więcej
Ustawa o zarobkach lekarzy. Sejm podjął decyzję
19.06.2026 12:12

Komentarzy: 0
W piątek Sejm przyjął ustawę o powiązaniu informacji o wynagrodzeniach lekarzy z numerem PESEL lub numerem prawa wykonywania zawodu. Nowe przepisy mają umożliwić rządowej agencji sprawdzenie, kto, gdzie i ile zarabia.
Czytaj więcej
Nowe kulisy afery szpitalnej. „Politycy trafiali tam po imprezach na detoks”
19.06.2026 11:32

Komentarzy: 0
Do opinii publicznej docierają kolejne informacje dotyczące funkcjonowania Szpitala Południowego w Warszawie. Dr Piotr Kusznieruk, rektor Warszawskiej Akademii Medycznej Nauk Stosowanych, twierdzi, że w placówce miało dochodzić do szeregu nieprawidłowości, a politycy korzystali tam również z nietypowych usług.
Czytaj więcej
Politycy KO uciekają od pytań po aferze w Szpitalu Południowym. Ekspert: To bardzo groźny sygnał
19.06.2026 11:03

Komentarzy: 0
Według ekspertów cytowanych przez Wirtualną Polskę największym problemem dla Koalicji Obywatelskiej nie są tylko nieprawidłowości ujawnione wokół Szpitala Południowego. Szczególne emocje budzą doniesienia o uprzywilejowanym traktowaniu polityków i osób związanych z partią rządzącą.
Czytaj więcej
Afera w Szpitalu Południowym w Warszawie. „Gdzie jest prokuratura? Gdzie jest CBA?”
19.06.2026 09:34

Komentarzy: 0
– Mamy tzw. pożar w wiadomym miejscu i sytuację, w której odwołuje się część władz szpitala, pan Dawidek, nagle olśniło go, oddaje pieniądze. A gdzie jest prokuratura? Gdzie jest CBA? Śpią – twierdzi poseł PiS Sebastian Kaleta.
Czytaj więcej