loading
Proszę czekać...
Krysztopa: To nie są "taśmy Kaczyńskiego" tylko zapis psychozy Maziarskiego i Wyborczej
Opublikowano dnia 04.06.2018 21:41
Przemogłem się. Wziąłem to coś do ręki po latach. Napisali, że opublikują "taśmy Kaczyńskiego". Już wczoraj było widać, że za całą operację wziął się jakiś Gang Olsena, ponieważ opublikowali w mediach społecznościowych news o "taśmach Kaczyńskiego" z załączonym linkiem, który prowadził do komunikatu "strony nie odnaleziono". Pośmialiśmy się trochę, ale postanowiłem zobaczyć co to te taśmy i wydałem te cztery złote z hakiem na "Wyborczo".

morguefile.com
Okazuje się, że po wywiadach ze zmarłymi, Wyborcza, a właściwie red. Maziarski wymyślili kolejną formę dziennikarską. Taki niby stenogram z nagrania, ale mocno fragmentaryczny i zdominowany przez żenujące komentarze, które mają "uzupełnić", to czego nagrywany obiekt, z wrodzonej złośliwości i przebiegłości nie chciał w swoich wypowiedziach zawrzeć. Te komentarze red. Maziarskiego, nie liczyłem dokładnie, ale stanowią ponad połowę tekstu. Resztę, wyjęte z kontekstu fragmenty wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego sprzed lat. W istocie publikacja więcej mówi na temat bałaganu jaki mają w głowie Maziarski i Wyborcza niż cokolwiek nowego na temat Jarosława Kaczyńskiego

Skoro już red. Maziarski taką formę dziennikarską stworzył (ma prawo), to ja sobie z niej skorzystam i dokonam tutaj pewnej egzegezy powyższego bałaganu (kwestie Maziarskiego pogrubione)

W czasie obchodów 40. rocznicy utworzenia KOR-u w 2016 r. Antoni Macierewicz i jego współpracownicy m.in. Piotr Naimski (...) kreowani byli przez oficjalną propagandę jako trzon tego środowiska.

W istocie np. do Pałacu Prezydenckiego w 40. rocznicę założenia KORu zaproszonych zostało kilkaset osób. Owszem przypominano przy okazji zamilczany w okresie IIIRP fakt, że KOR zakładali Antoni Macierewicz i Piotr Naimski. Jest to zgodne z faktami historycznymi i generalnie chciałoby się zapytac: "O co chodzi? O to że wycinanie ich obydwu z historii KOR się nie powiodło?" No strasznie mi przykro.

Dziś, kiedy "Solidarność" jest już tylko wasel PiS-u, łatwiej możemy sobie wyobrazić, co Kaczyński miał na myśli, mówić o "przejmowaniu Bujaka"

Histeryzuje Maziarski. No tak, fajnie by było gdyby "Solidarność" była wasalem Michnika, ale nie jest więc "kto nie z nami ten przeciwko nam". Można by wymieniać punkty sporne pomiędzy "S" a PiS, choć dyrektywę w sprawie pracowników delegowanych, ale po co? Maziarski wie, że jeśli ktoś teraz zamiast "walczyć o demokrację" puka się w czoło z politowaniem, to na pewno jest "wasalem PiS".. A pretekst do tych dywagacji daje mu wypowiedź JK, który mówi o próbie zbliżenia się Macierewicza do Bujaka. Zbrodnia zaiste,

Ambicja zawsze podpowiadała mu, że należy mu się miejsce w elicie podejmującej decyzje

Straszne. Polityk walczy o władzę. Co innego gdyby to był np. Michnik. Jemu byłoby wolno.

"Przebijanie się" do grup decydujących nie bardzo więc Kaczyńskiemu wychodzi. Ale gdy już się uda, zaczyna grę, by przejąć władzę i wyeliminować partnerów, których uznaje za rywali i darzy z trudne skrywaną nienawiścią.

No jesteśmy w domu! Kaczyński nie tylko nienawistnie milczy, ale też nienawistnie darzy, to oczywiste, niestety niespecjalnie znajduje potwierdzenie w podanych cytatach. No i chce przejąć władzę. Najpewniej nad całym światem. A na koniec zjeść Maziarskiego.

A po co chciał wejść do rządu [Mazowieckiego - przyp. red.]? Czego miałby być ministrem? Co chciał dać Polsce? I jakie miał kompetencje? 

No właśnie, jakie można mieć kompetencje czy cokolwiek dać Polsce jeśli się nie jest namaszczonym przez kapłanów GW? 

(...) chciał być w rządzie z powodów ambicjonalnych

Na Trygława i Swaroga! Albo po to żeby zjadać ciasteczka na posiedzeniach Rady Ministrów. Sprawdzone info!

Nie jest jasne, kto wymyślił, by mianować Kaczyńskiego szefem "Tygodnika Solidarność", gdy poprzedni redaktor naczelny - Mazowiecki - został premierem. Kaczyński najpierw mówi, ze on sam, potem że jego brat, a jeszcze później, że to "pomysł rodzinny". W źródłach pojawiałą się wersja, że wymyśliła to Maria Kaczyńska. A więc nie Wałęsa, lecz klan Kaczyńskich, który wykorzystał rozdźwięk między premierem a przywódcą  "S" przekonanym, że jest spychany na margines.

"KLAN KACZYŃSKICH" Proszę Państwa. Klan Kaczyńskich. Już wtedy nienawistnie milczeli i snuli swoje nici nienawiści. No kto by pomyślał, żona Lecha doradziła szwagrowi. To by trzeba zgłosić do Komisji Europejskiej.

Rozważania na temat zakresu władzy - tego "co jest wyżej" - są charakterystyczne dla sposobu postrzegania polityki przez Kaczyńskiego jako poszerzania władzy i obejmowania coraz wyższych stanowisk.

Oczywiście spasione mordy IIIRP spasły się wyłącznie wzniosłymi ideami, a władzę nad Polakami sprawowały z głęboką pokorą i wręcz z obrzydzeniem do zaszczytów.

Kaczyński wykorzystał cudze frustracje do realizacji własnych planów. Rzucając hasło "Wałęsa na prezydenta" wiedział, że przewodniczący "Solidarności" uważa, iż jest spychany na margines.

Straszny Kaczyński, wykorzystał Wałęsę, kto tak robi w polityce? Gdyby nie on, pewnie prezydentem byłby Mazowiecki:)

Nie obywa się również bez przyklejania Kaczyńskiemu antysemickich łatek

Kaczyńskiemu nigdy nie zarzucano antysemityzmu., ale raczej to, że taktycznie przymyka oko na antysemitów w swoim obozie, najwyraźniej uznając ich za "pożytecznych i poręcznych". Jednak z w kilku wypowiedziach z 1994 r. Kaczyński powiela antysemickie stereotypy, utożsamiając komunizm z Żydami i oskarżając politycznych przeciwników o taki właśnie komunistyczno-żydowski rodowód.

Co jest pretekstem do tej obrzydliwości Maziarskiego? Cytaty z Kaczyńskiego, w których mówi, że jakaś część środowisk mu wrogich wywodzi się ze środowisk post-KPPowskich i że gdyby rządził Polską to tym środowiskom "byłoby gorzej niż jest w tej chwili". I, że w Gazecie Wyborczej pracują Żydzi.

No szok. Pośród komunistów byli Żydzi. A w bierutowskiej bezpiece na stanowiskach kierowniczych coś ze 40 proc. No szok. Takie fakty naukowcy od "antysemityzmu wtórnego" być może nazwaliby antysemickimi. Tfu, przepraszam, "wtórnie antysemickimi". Takich faktów po prostu Proszę Państwa, ludzi ne pewnym poziomie, po prostu nie podnoszą, to jak puścić bąka w salonie.

Kaczyńskiemu nikt też nie zarzuca żądzy bogacenia się. Jego obsesją jest władza. Chce być "zbawcą narodu" i cieszą go oznaki uwielbienia. W gromadzeniu dóbr materialnych specjalizują się raczej Misiewicze z jego obozu (przypominam, że to komentarz do "wywiadu" z początku lat dziewięćdziesiątych - przyp. red.}. Ale czy robią to za jego zgodą? (...)Dzisiejsza polityka PiSu jest rozwinięciem filozofii, którą Kaczyński wyznawał ćwierć wieku temu. W okresie rządów Mazowieckiego namawiał premiera do nagradzania ludzi stanowiskami, by rozładować ich rzekomo narastające niezadowolenie

Przypominam, że mówimy o okresie kiedy większość administracji była prostą kontynuacją administracji PRL. Zły Kaczyński chciał tu uderzyć w nieśmiertelnych "bezpartyjnych fachowców", których los kamieniem leży Maziarskiemu na sercu. A pretekstem są tu słowa Kaczyńskiego - Żądamy od społeczeństwa poświęceń, a nikomu niczego nie dajemy. Nie dajemy nawet temu wąskiemu naszemu zapleczu. W województwach nie był zmieniony nawet jeden wojewoda' - Co za pazerność, zeby tak chcieć zburzyć wszystkie budowane od Bieruta szklane sufity i zagrozić bezpieczeństwu socjalnemu nomenklatury. Co za pazerność Proszę Państwa!

W innym miejscu Kaczyński ubolewa, ze bogactwo skupiło się w Polsce w rękach tych, których on uznaje za spadkobierców komunistycznej nomenklatury. Ta grupa nie jest nośnikiem wartości kulturalnych, czyli nie zasługuje na miano elity.

No patrzcie Państwo, lepiej bym tego nie ujął:)

I tak dalej i temu podobne

Maziarski, trochę wzorem innego ideologa "obrońców demokracji prof. Sadurskiego, który raczył był stwierdzić jakiś czas temu, że "Mam największe pretensje do Kaczyńskiego, że z cynicznych powodów dał nieoświeconemu plebsowi poczucie dostępu do władzy", w swoim zacietrzewieniu nie ma zapewne zielonego pojęcia o tym, że w istocie buduje wizerunek Kaczyńskiego jako przenikliwego analityka, stratega przewidującego rozwój sytuacji na kilka ruchów naprzód i twardego polityka, który jednakowoż nie stawia sobie za cel dobra spasionych mord III RP, ale tych, którzy czują się przez owe spasione mordy oszukani.

Ale może to dobrze, ze nie ma pojęcia?:)

Cezary Krysztopa

P.S Oczywiście mój wybór kwestii Wojciech Maziarskiego jest całkowicie subiektywny i złośliwy:) Szkoda tylko, że on takiej uwagi w swojej publikacji nie zawarł:)
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Graf
Zero

[Grafzero video] Oscary 2019!
Cztery nominacje do Oscary z 2019 roku.
avatar
Przemysław
Jarasz

Przemysław Jarasz: Minister i biskupi na stuleciu śląskiej Służby Więziennej
Śląska Służba Więzienna setną rocznicę powstania więziennictwa obchodziła uroczyście w Zabrzu. Miną wiek, od kiedy Marszałek Państwa podpisał dekrety, które stały się podstawą prawną dla funkcjonowania ówczesnej Straży Więziennej. W Łaźni Łańcuszkowej Sztolni Królowa Jadwiga w Zabrzu wraz z więziennikami tą piękną rocznicę uczcili m.in. wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Diecezji Sosnowieckiej bp Grzegorz Kaszak oraz członek zarządu Województwa Śląskiego Michał Woś. Podczas uroczystości uczestnicy mogli zwiedzić również okolicznościową wystawę „100 lat więziennictwa w niepodległej Polsce” oraz stoisko informacyjne, gdzie zgromadzono ważne dla więziennictwa pamiątki. Historię eksponatów przybliżył funkcjonariusz Zakładu Karnego w Cieszynie, mł. chor. Krzysztof Neścior.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Zachodnia Europa coraz dalej od Izraela - radość islamskich wyborców...
(…) przestrzegam przed swoistym specyficznym polonocentryzmem: Polska nie jest pępkiem świata i to nie jest tak, że każda rzecz polska, dotycząca Polski jest traktowana jak rzecz ekstremalnie ważna w światowych newsach agencji informacyjnych. I w związku z tym też zainteresowanie polityków Europy Zachodniej jest mniejsze. To nie jest tak, że jakiś niedouczony czy pełny złej woli minister spraw zagranicznych Izraela powiedział coś obrzydliwego i wszyscy się teraz na to rzucają. Tutaj (- w Brukseli, dop.) tak po prostu nie jest, może i lepiej.

Drogi Użytkowniku,

Nasz Serwis korzysta z plików cookies. Przez dalsze aktywne korzystanie z naszego Serwisu (zamknięcie komunikatu, kliknięcie na elementy na stronie poza komunikatem, przeglądanie Serwisu z otwartym komunikatem) bez zmian ustawień Twojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na:
• przetwarzanie danych osobowych przez Tysol Sp. z o.o. i naszych zaufanych partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Wyrażenie zgody jest dobrowolne a wyrażoną zgodę możesz w każdej chwili cofnąć, niezależnie od zgód wyrażonych na pozostałe rodzaje przetwarzania danych. Dowiedz się więcej o zgodzie marketingowej w naszej Polityce prywatności / Cofnij zgodę.

• na zapisywanie plików cookies w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych. Ten rodzaj plików cookies pozwala nam na dopasowanie treści dostępnych w Serwisie do Twoich preferencji, utrzymywania sesji po zalogowaniu oraz zapewnienia optymalnej funkcjonalności Serwisu. Więcej o plikach cookies i sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych dowiesz się w naszej Polityce prywatności.