REKLAMA

Władze Rzymu płacą rekordowe odszkodowania kierowcom za dziury w jezdniach

Rekordową sumę 15 milionów euro muszą wypłacić władze Rzymu kierowcom i motocyklistom w ramach odszkodowań za wypadki i zniszczenia pojazdów z powodu dziur w jezdniach, które są prawdziwą zmorą w całym mieście.
 Władze Rzymu płacą rekordowe odszkodowania kierowcom za dziury w jezdniach
/ źródło: Screen You Tube
Urzędowi do spraw ubezpieczeń w zarządzie miasta wystawiony zostanie w tym roku wyjątkowo słony rachunek za wyrwy, groźne szczeliny i "kratery", w jakie wpadają rzymscy kierowcy na jezdniach, ale także piesi na dziurawych chodnikach niemal na każdej ulicy.
 
Jak wyjaśniono, prognozowana przez magistrat łączna kwota 15 milionów euro odszkodowań w 2018 roku została obliczona na podstawie liczby już złożonych wniosków o ich wypłatę.

Obecny fatalny stan nawierzchni tłumaczy się obfitymi ulewami w minionych miesiącach oraz opadami śniegu i mrozem w lutym.
"Wzrost liczby skarg jest ściśle związany z opadami deszczu, jaki spadł w okresie zimowym"- wyjaśnił dyrektor biura ds. ubezpieczeń Andrea Toschi.

"W tym roku – dodał - było to szczególnie intensywne zjawisko pogodowe, które wywołało większe problemy". Ponadto zdaniem szefa biura polemika w mediach na temat dziur w jezdniach skłoniła więcej osób do złożenia skarg i domagania się odszkodowań za poniesione straty.

Źródło: Forsal.pl

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura