loading
Proszę czekać...
[Referendum] Mieszkańcy Baranowa przeciwko Centralnemu Portowi Komunikacyjnego
Opublikowano dnia 18.06.2018 08:03
Mieszkańcy gminy Baranów w pow. Grodziskim wczoraj opowiedzieli się przeciwko budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego.

pixabay.com
Według informacji RMF FM na pytanie: "Czy chce Pan/Pani budowy CPK w gminie Baranów?", 84 proc. głosujących odpowiedziało "nie". Frekwencja wyniosła około 47 proc

Drugie pytanie, na które odpowiedzieć mogli głosujący brzmiało: „Czy Pana/Pani zdaniem przepisy specustawy są korzystne dla mieszkańców?". Twierdząco odpowiedziało zaledwie 5,8 proc. głosujących, 94,2 proc. uznało, że będą one złe dla mieszkańców.

Uprawnionych do głosowania było 4 tys. 120 osób, w referendum wzięły udział 1932 osoby.

Według planów rządu lotnisko ma docelowo obsługiwać 45 milionów pasażerów rocznie. Ma powstać na 3 tys. hektarach gruntów, kosztować wraz z infrastrukturą kolejową do 35 mld złotych i powstać do końca 2027 r.

Źródło: rmf24.pl
kos
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: "Popularny podróżnik zawiódł własny elektorat"
Raczej mało kto uwierzy, że zgadzając się na wpisanie swojego nazwiska na listę wyborczą naprawdę nie wiedział, z jakimi obowiązkami wiąże się sprawowanie mandatu radnego.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: "Dokąd zmierza Angela Merkel?"
Przedostatnia w tym roku sesja Parlamentu Europejskiego w Strasburgu upłynęła pod znakiem wystąpienia kanclerz RFN Angeli Merkel. Sporo wody w Renie i Sekwanie upłynęło od jej ostatniego przemówienia w europarlamencie – była to wspólna wizyta z ówczesnym prezydentem Francji Françoisem Hollande’em w październiku roku 2015.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Czy małe ptaszki wrócą do Krakowa?
Miejsca dla budek lęgowych wskazał ornitolog, a zawieszono je w taki sposób, aby nie uszkodzić kory drzew.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.