Niemcom nie podobają się imigranci. Chcą mieć prawo do zawracania przybyszów na granicy
18.06.2018 19:50

Komentarzy: 0
Udostępnij:
Horst Seehofer, minister spraw wewnętrznych ogłosił, że jeśli Angela Merkel nie uda się w czerwcu wprowadzić kompromisu z Unią Europejską dotyczącego migracji, to władze Niemiec muszą mieć możliwość do zawracania imigrantów na granicy.
Seehofer podkreślił na spotkaniu z dziennikarzami w Berlinie, że kierownictwo bawarskiej CSU, jednogłośnie uznało, że imigranci, którzy złożyli już wniosek o azyl w innym kraju Unii Europejskiej, muszą być zawracani od granicy Niemiec.
Zarząd CSU wyraził pełne poparcie dla planu Seehofera w sprawie imigracji.
- CDU i CSU zgodziły się, że mają wspólny cel dotyczący lepszej organizacji kwestii migracji i znacznego ograniczenia liczby imigrantów wjeżdżających do Niemiec - przyznała Angela Merkel, kanclerz Niemiec.
Merkel zaznaczyła, że CDU i CSU wspierają plan zaprezentowania planu migracyjnego ministra spraw wewnętrznych, ale zdaniem kanclerz bezprawne odsyłanie ludzi na niemieckich granicach może doprowadzić do "efektu domina".
Zdaniem Merkel spór w sprawie migracji między niemieckimi partiami chadeckimi "to poważna debata", ale zapowiedziała, że chce współpracować z CSU.
Źródło; niezalezna.pl
BB/k

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Data publikacji: 18.06.2018 19:50
Ekspert: Centralizacja UE jest potrzebna Niemcom do porozumienia z Rosją
03.04.2026 10:52

Komentarzy: 0
„Zniesienie zasady jednomyślności w polityce zagranicznej jest warunkiem niezbędnym do porozumienia z Rosją, bo inaczej zagrożone państwa wschodniej flanki – Polska, Bałtowie, Skandynawowie – zawetują to” - mówi w wywiadzie dla Tysol.pl prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski, członek Rady Bezpieczeństwa i Obronności przy Prezydencie RP .
Czytaj więcej
Niemcy. Dzieci ukarane za niepodpisanie przez rodziców genderowej "lojalki"
02.04.2026 20:16

Komentarzy: 1
Niemcy. Rodzice trójki dzieci sprzeciwili się ideologii gender. Nowa nauczycielka biologii była bowiem zdania, iż dzieci mogą identyfikować się jako szczenięta. Kiedy dorośli odmówili podpisania swego rodzaju "lojalki", ich dzieci spotkała surowa kara.
Czytaj więcej
Gen. Wroński: Jeżeli USA wyjdą z NATO, stworzą twardą alternatywę
02.04.2026 15:23

Komentarzy: 0
Jeżeli USA wyjdą z NATO, stworzą alternatywę złożoną z twardych sojuszników – uważa gen. Dariusz Wroński, były dowódca 1 Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych, absolwent studiów podyplomowych na Wydziale Ekonomii u pani prof. Doroty Simpson (Uniwersytet Gdański).
Czytaj więcej
UE wstrzyma pomoc dla Ukrainy? Berliner Zeitung: Nie chodzi tylko o sprzeciw Orbana
02.04.2026 14:17
Nowa aplikacja narzędziem presji na rząd Niemiec. W tle migranci
02.04.2026 14:06

