Rzeszów funduje zagranicznym studentom darmową komunikację miejską

Studenci z zagranicy będą w Rzeszowie za darmo korzystali z komunikacji miejskiej – zdecydowała rada miasta. Przepadła natomiast propozycja wprowadzenia ulgi dla wszystkich uczniów.
Obie decyzje zapadły we wtorek. Radni uznali, że darmowa komunikacja dla zagranicznych studentów to dobry pomysł na promocję miasta oraz pomoc dla uczelni, które starają się pozyskać jak najwięcej studentów, również z zagranicy.
Jednocześnie przepadła propozycja radnych PiS, by wprowadzić darmową komunikację dla wszystkich uczniów, a studentom obniżyć cenę biletów o 50 proc.
Darmowe przejazdy dla zagranicznych studentów będą obowiązywały od lipca. Z ulgi skorzysta około 2 tys. osób, m.in. z Ukrainy, Białorusi, Kazachstanu, Hiszpanii, Turcji i Indii. Warunkiem będzie posiadanie Rzeszowskiej Karty Miejskiej, na której zostanie zapisane przysługujące uprawnienie.
Źródło: TVP Info
/k
Jednocześnie przepadła propozycja radnych PiS, by wprowadzić darmową komunikację dla wszystkich uczniów, a studentom obniżyć cenę biletów o 50 proc.
Darmowe przejazdy dla zagranicznych studentów będą obowiązywały od lipca. Z ulgi skorzysta około 2 tys. osób, m.in. z Ukrainy, Białorusi, Kazachstanu, Hiszpanii, Turcji i Indii. Warunkiem będzie posiadanie Rzeszowskiej Karty Miejskiej, na której zostanie zapisane przysługujące uprawnienie.
Źródło: TVP Info
/k
https://t.co/IwGzGllfuM
— Łukasz Warzecha (@lkwarzecha) 21 czerwca 2018
Pomysł, najdelikatniej mówiąc, kuriozalny. Dyskryminacja polskich obywateli w polskim mieście.

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 21.06.2018 12:39
Komentarze
Lotniska Rzeszów i Lublin czasowo zamknięte. Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wydała komunikat
19.11.2025 08:11

Komentarzy: 0
Z powodu konieczności zapewnienia swobody działania lotnictwa wojskowego lotniska Rzeszów i Lublin zostały czasowo zamknięte - poinformowała w środę rano Polska Agencja Żeglugi Powietrznej.
Czytaj więcej
"Misjonarz odradzającego się Kościoła". Solidarność upamiętniła śp. Biskupa Jana Niemca
29.10.2025 15:32

Komentarzy: 0
28 października 2025 r. w Instytucie Teologiczno- Pastoralnym w Rzeszowie odbyło się spotkanie poświęcone śp. Biskupowi Janowi Niemcowi, organizowane w piątą rocznicę jego śmierci. Spotkanie rozpoczęła Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem bp. Edwarda Białogłowskiego.
Czytaj więcej
Wilki terroryzują południe Polski. Atakują zwierzęta domowe
17.10.2025 17:19
„Szlakiem Rzeszowskiej Solidarności”. 160 uczniów zgłębiało historię „S”
02.10.2025 10:11
Komunikat dla mieszkańców Podkarpacia
29.09.2025 13:37


