Marszałek Karczewski chce referendum ws. konstytucji w trakcie wyborów do europarlamentu

- Referendum konsultacyjne ws. konstytucji powinno się odbyć, świetny pomysł padł z ust wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego, aby referendum odbyło się razem z wyborami do europarlamentu – powiedział marszałek Sejmu Stanisław Karczewski.
 Marszałek Karczewski chce referendum ws. konstytucji w trakcie wyborów do europarlamentu
/ źródło: Screen You Tube

W środę wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki powiedział, że nie wie, na ile prezydent "przywiązany" jest do daty przeprowadzenie referendum 10 i 11 listopada. - Myślę, że np. lepszym rozwiązaniem byłoby referendum przy okazji wyborów do europarlamentu - ocenił.

W czwartek marszałek Karczewski pytany w RMF FM o to, czy proponowane przez prezydenta Andrzeja Dudę referendum konsultacyjne ws. konstytucji powinno się odbyć i czy w zaproponowanym terminie, odpowiedział: "Tak, powinno się odbyć; na to drugie pytanie nie odpowiadam już  »tak«. Świetny pomysł padł wczoraj z ust wicemarszałka Terleckiego. To jest dobry pomysł" - powiedział Karczewski. Dodał, że tego typu rozwiązanie podniosłoby prawdopodobnie frekwencję i zainteresowanie w wyborach do europarlamentu.

Źródło: Polsatnews.pl

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe