REKLAMA

Markus Blechner odpowiada na tekst Wielińskiego [GW]: "Porównywanie polskiego rządu do NSDAP..."

Markus Blechner, konsul honorowy RP w Zurychu wystosował list , w którym skrytykował Bartosza T. Wielińskiego dziennikarza "Gazety Wyborczej".
 Markus Blechner odpowiada na tekst Wielińskiego [GW]: "Porównywanie polskiego rządu do NSDAP..."
Facebook.com/Markus Blechner
Blechner, który jest potomkiem Ocalonych, stwierdził, że nie powinno się porównywać rządu polskiego do NSDAP. 

– Nie jestem z PiS, ale porównywanie jakiegokolwiek polskiego rządu do NSDAP, to trywializacja Zagłady. Zginęli w niej moi dziadkowie, a rodzice cudem przeżyli – napisał konsul.

Konsul zaznaczył, że nie można go podejrzewać o powiązania z obecną władzą, gdyż został powołany przez Radosława SIkorskiego, byłego ministra spraw zagranicznych.

W liście Blechner przedstawił rodowód, który obliguję go do stanowczej odpowiedzi na tekst dziennikarza Wyborczej.

– Przede wszystkim jestem osobą żydowskiej wiary, potomkiem dwóch ocalałych z Holocaustu, którzy w ostatniej dostępnej okazji opuścili terytorium tzw. Trzeciej Rzeszy. Ich rodzice, moi dziadkowie, niestety nie mieli tyle szczęścia, zginęli i zostali zamordowani w Holokauście razem z 6 milionami moich braci i sióstr. Zostali eksterminowani w nazistowskich obozach śmierci w Buchenwaldzie i Auschwitz. – przypomniał potomek Ocalałych.

Na koniec listu Blechner zaznaczył, że gorąco i stanowczo protestuję przeciwko wszelkim porównaniom, które stanowią obrazę pamięci ofiar, w tym jego przodków.

   Źródło: Twitter.com GT

Ankieta
Czy "wiodące media" skreśliły już Platformę?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy "wiodące media" skreśliły już Platformę?
Tygodnik

Opinie

Popkultura