REKLAMA

Timmermans nie odpuszcza Polsce: KE nie zmienia stanowiska ws. Polski

- Polska miała szansę przedstawienia swoich argumentów. Komisja Europejska nie zmienia stanowiska. Ryzyko systemowego naruszenia praworządności w Polsce pozostaje - oznajmił Frans Timmermans.
 Timmermans nie odpuszcza Polsce: KE nie zmienia stanowiska ws. Polski
/ źródło: Screen You Tube

- Polskie władze miały duże możliwości, żeby udzielić nam odpowiedzi, ale nie zostały one udzielone tak szeroko, jak byśmy chcieli - powiedział. - Nie ma powodu, by KE zmieniła swoje stanowisko ws. Polski. Jest potrzeba podjęcia większych kroków ze strony polskiej. Komisja pozostaje w gotowości do dyskusji, jesteśmy otwarci na dialog – mówił wiceprzewodniczący KE w czasie przedstawiania w Parlamencie Europejskim stanowiska w związku z wysłuchaniem Polski przed Radą ds. Ogólnych.

Frans Timmermans miał też zastrzeżenia ws. sędziów, którzy muszą iść na emeryturę. Zgodnie z ustawą o Sądzie Najwyższym, która weszła w życie, sędziowie SN, którzy osiągnęli nowy, niższy wiek emerytalny i nie zgłosili wniosku o możliwość dalszego orzekania, przejdą w stan spoczynku. KE sprzeciwia się temu, wskazując, że sędziowie są nieusuwalni.

Źródło: Onet.pl/Wprost.pl
/k

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura