Hanna Gronkiewicz-Waltz nie czuje się winna

Czarne chmury nad prezydent Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz nie maleją. Sama zainteresowana przyjęła dość ciekawą retorykę... Jak podkreśla jest pierwszym od 27 lat politykiem, który doprowadził do uchwalenia tzw. małej ustawy reprywatyzacyjnej. To nic, że przez osiem rządów jej partii nic nie zrobiono, żeby powstrzymać skalę nieprawidłowości w związku z reprywatyzacjami. Nie widzi nic złego w tym, że rządzi Warszawą już 9 lat i nic w kwestii reprywatyzacji wcześniej nie zrobiła.
Wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej czeka na niezależny audyt. Od jego wyników zależy czy Gronkiewicz-Waltz rozważy decyzję o dymisji. Przyznała, że poprzez audyt chce skontrolować, jak wyglądała reprywatyzacja.
Tłumaczyła w zaparte, że jest pierwszym od 27 lat politykiem, który wprowadził mała ustawę reprywatyzacyjną i - jak podkreśliła - będzie to ciągle powtarzać. Prezydent Warszawy wyznała również, że jeśli wyniki audytu wskażą na nieprawidłowości poda się do dymisji. Wyjaśniła także, że nie planuje ubiegać się o reelekcję w kolejnych wyborach samorządowych.
Jednocześnie Gronkiewicz-Waltz podkreślała, że jej ugrupowanie polityczne nie domaga się dymisji. Przyznała jednak, że na pewno lepiej byłoby ze wsparciem Platformy. Zaznaczyła, że wołałaby otrzymać silniejsze wsparcie od PO.
Prezydent Warszawy zaznaczyła, że nie chce, aby do stołecznego ratusza wszedł zarząd komisaryczny.
Pytana o sprawie kamienicy przy Noakowskiego, w która zamieszany jest jej mąż i córka uznała, że jest to ich decyzja. Na kamienicy według szacunków red. KIonrada Piaseckiego zarobili milion zł.
IK
- Jestem jedynym prezydentem można powiedzieć, politykiem, który doprowadził do wprowadzenia, do uchwalenia ustawy małej, reprywatyzacyjnej, w związku z tym chcę - mówiła na w audycji "Gość Radia ZET".
Tłumaczyła w zaparte, że jest pierwszym od 27 lat politykiem, który wprowadził mała ustawę reprywatyzacyjną i - jak podkreśliła - będzie to ciągle powtarzać. Prezydent Warszawy wyznała również, że jeśli wyniki audytu wskażą na nieprawidłowości poda się do dymisji. Wyjaśniła także, że nie planuje ubiegać się o reelekcję w kolejnych wyborach samorządowych.
Jednocześnie Gronkiewicz-Waltz podkreślała, że jej ugrupowanie polityczne nie domaga się dymisji. Przyznała jednak, że na pewno lepiej byłoby ze wsparciem Platformy. Zaznaczyła, że wołałaby otrzymać silniejsze wsparcie od PO.
Prezydent Warszawy zaznaczyła, że nie chce, aby do stołecznego ratusza wszedł zarząd komisaryczny.
- Ale to wtedy i tak jest, jak jest referendum i tak jest zarząd komisaryczny, a nie chcę żeby był zarząd komisaryczny PiS, bo nie ma takiej możliwości, jak niektórzy myślą, że referendum i wybory, nie, zawsze przychodzi zarząd, komisarz, który organizuje te wybory. Tak jest, w związku z tym nie chcę dopuścić do komisarza - dodała.
Pytana o sprawie kamienicy przy Noakowskiego, w która zamieszany jest jej mąż i córka uznała, że jest to ich decyzja. Na kamienicy według szacunków red. KIonrada Piaseckiego zarobili milion zł.
IK

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 06.09.2016 15:44
Komentarze
Ważny komunikat dla mieszkańców Warszawy
16.06.2026 22:43

Komentarzy: 0
W wakacje tramwajarze zaplanowali kumulację remontów torowisk. Do trwających już prac w Al. Jerozolimskich i Alei Niepodległości dojdą remonty m.in. na skrzyżowaniu Alei Jana Pawła II i Alei „Solidarności” oraz na ul. Grójeckiej. Warszawiaków czekają też w najbliższym czasie kolejne prace drogowców.
Czytaj więcej
Młody radny KO zarobił 1,6 mln zł w rok jako lekarz. Prześwietlono jego grafik
15.06.2026 08:33

Komentarzy: 0
1,6 mln zł dochodu, niemal 4 tys. godzin pracy i polityczna aktywność w czasie dyżurów. Dziennikarz serwisu zero.pl ujawnił grafik młodego lekarza i radnego KO w Warszawskim Szpitalu Południowym.
Czytaj więcej
Komunikat dla mieszkańców Warszawy
13.06.2026 10:18

Komentarzy: 0
W sobotę ulicami Śródmieścia przejdzie Parada Równości; w związku z przemarszem planowane są zamknięcia ulic na trasie wydarzenia, a autobusy komunikacji miejskiej zostaną skierowane na objazdy. Największe utrudnienia mogą być na ulicach Emilii Plater i Świętokrzyskiej.
Czytaj więcej
Ukraińska modelka szalała Lamborghini po Warszawie. Są nowe wieści
12.06.2026 19:48
Więziennicy zjechali do Warszawy. Rozpoczyna się manifestacja Solidarności Służby Więziennej
10.06.2026 12:03

