Węgierska polityka rodzinna punktem odniesienia

Minister Elżbieta Rafalska w dniach 7-9 listopada przebywała w Budapeszcie. Spotkała się z Zoltánem Balogiem, Ministrem Zasobów Ludzkich Węgier. Rozmawiała także z Katalin Novák, Sekretarzem do Spraw Rodziny i Młodzieży w Ministerstwie Zasobów Ludzkich Węgier, na temat współpracy obu krajów w ramach Unii Europejskiej.
 Węgierska polityka rodzinna punktem odniesienia
/ rafalska.eu

Minister wzięła udział w Konferencji  „Węgierska i polska polityka rodzinna”. - Śmiało mogę powiedzieć, że dla mnie węgierska polityka rodzinna jest jakimś punktem odniesienia – powiedziała minister po konferencji, która odbyła się w Węgierskim Instytucie Spraw Zagranicznych i Handlu.

Zdaniem minister godne rozważenia są np. węgierskie rozwiązania związane z opieką żłobkową, takie jak wchodzący w życie 1 stycznia 2017 r. zapis, zgodnie z którym samorząd będzie zobowiązany zapewnić opiekę żłobkową, jeżeli takie życzenie wyrazi co najmniej 5 rodziców.

Minister Rafalska odwiedziła również Centrum Rodziców "Dom” i spotkała się z przedstawicielami węgierskich rodzin. Gościła również w jednym z budapeszteńskich żłobków.

Źródło: MRPiPS


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe