Bartosz Wieliński [Wyborcza] pisze dla "die Welt": Bruksela musi jakoś powstrzymać szaleństwo w Polsce

Bartosz T. Wieliński - propagandysta z Czerskiej, oddelegowany na odcinek niemiecki - do tej pory aktywny był jedynie w lewicowej (by nie powiedzieć lewackiej) "die Zeit". Teraz jego teksty ukazują się również w rzekomo konserwatywnej, springerowskiej "die Welt" i oczywiście pisze to samo i tak samo.
 Bartosz Wieliński [Wyborcza] pisze dla "die Welt": Bruksela musi jakoś powstrzymać szaleństwo w Polsce
/ domena publiczna - Wikimedia Commons

"Kiedyś Polska uchodziła za prymusa kontynentu, a dziś stanowi zagrożenie dla europejskiego projektu integracyjnego. Przy pomocy środków, jakie daje do dyspozycji demokracja, rządząca PiS dokonuje demontażu państwa prawa i liberalizmu. Bruksela musi jakoś powstrzymać to szaleństwo.

3 lipca wchodzi w życie nowa ustawa o Sądzie Najwyższym, która w przyspieszonym tempie przepchana została przez parlament. Tym sposobem kończy się w Polsce pewien proces, którego rezultatem końcowym jest całkowite podporządkowanie wymiaru sprawiedliwości partii rządzącej.

Odtąd Polska nie może być już określana jako państwo prawa. Fundamentalne zerwanie z zasadami zapisanymi w traktatach europejskich staje się więc ewidentne. Unia nie może przyglądać się temu bezczynnie. 
(...)


- czytamy na welt.de. Ufff!

Marian Panic

#REKLAMA_POZIOMA#

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe