Szukaj
Konto

Piotr Duda: Sytuacja w sferze budżetowej jest dramatyczna

Piotr Duda: Sytuacja w sferze budżetowej jest dramatyczna
Źródło: fot. Marcin Żegliński, Tygodnik Solidarność
Komentarzy: 0
- Komisja Krajowa upoważniła Prezydium do przygotowania akcji protestacyjnej. Nie możemy dłużej czekać. Widzimy, że sytuacja w sferze budżetowej jest dramatyczna – mówi w rozmowie z DoRzeczy.pl przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda.
Pytany o zakaz handlu w niedziele, przewodniczący NSZZ Solidarność stwierdził, że jest z niego zadowolony, choć na początku miał pewne obawy, jednak "Polacy wiedzą, co mają zrobić z wolną niedzielą". Szef "S" zapowiedział też wdrażanie kolejnych etapów wprowadzania wolnych niedziel.

Piotr Duda chce się też spotkać z premierem Mateuszem Morawieckim na nadzwyczajnym posiedzeniu Komisji Krajowej. Spotkanie ma dotyczyć podwyżek płac w budżetówce. "Widzimy, że sytuacja w sferze budżetowej jest dramatyczna" - mówi w wywiadzie dla DoRzeczy.pl i zapowiada ewentualne strajki.

Źródło: DoReczy.pl
/k
Komentarzy: 0
Data publikacji: 05.07.2018 12:29