REKLAMA

Chrześcijanie w Indiach dyskryminowani, prześladowani i wyganiani z domów

Miesiąc temu, 5 czerwca, grupa chrześcijańskich rodzin została pobita i wygnana z domów za praktykowanie swojej wiary. Rząd nie reaguje na działania ekstremistów.
 Chrześcijanie w Indiach dyskryminowani, prześladowani i wyganiani z domów
/ YT, print screen

 

Jesteśmy tu, w International Christian Concern, głęboko zaniepokojeni tym, że 10 chrześcijańskich rodzin zostało pobitych i przesiedlonych za jedynie korzystanie z przysługujących im wolności religijnych

- powiedział William Stark, dyrektor International Christian Concern.

W miejscowości Pahti, w okręgu Latehar, chrześcijanie żyli praktykowali wiarę spotykając się w jednym z domów. Coraz silniej narastające tendencje ekstremistyczne lokalnych hinduistów uniemożliwiają im obecnie powrót do domów. Miejscowe władze i policja nie okazują pomocy.
 

Żyjemy w strachu (…) Minęło już prawie miesiąc od czasu, gdy mój dom został zamknięty przez radykałów hinduistów, a policja i rząd nie próbują rozwiązać problemu. Nasze życie jest zrujnowane, gdy ukrywamy się przed hinduskimi radykałami. Nie wiemy, jak długo to potrwa

- mówi 25-letni Shyamlal Kujju.
 

Być może agencje rządowe celują w chrześcijańskich misjonarzy

- zastanawiał się niedawno o. Theodore Mascarenhas, sekretarz generalny indyjskiej konferencji biskupów katolickich, kiedy zaatakowani zostali chrześcijanie w innej wiosce tego regionu.

Na bierność władz i agresję hinduistów skarży się także lokalny pastor.W regionie tym obowiązuje co prawda prawo wolności religijnej, jednak w praktyce jest ono postrzegane jako prawo anty-konwersyjne.


adg

źródło: catholicnewsagency.com

#REKLAMA_POZIOMA#
 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura