Szukaj
Konto

Jerzy Bukowski: Czy znieważono papieża Polaka tortem?

13.07.2018 10:03
Jerzy Bukowski: Czy znieważono papieża Polaka tortem?
Źródło: screen yt
Komentarzy: 0
Komuś nie spodobało się, że jako „twarz wypieku” użyto wizerunku Jana Pawła II. Policja nie widzi jednak powodów by kogokolwiek karać.
Mieszkanka Wadowic zawiadomiła policję o obrazie uczuć religijnych podczas uroczystości z okazji 98. rocznicy urodzin Jana Pawła II, kiedy to wiceburmistrz papieskiego miasta Ewa Całus pokroiła tort z wizerunkiem papieża Polaka i rozdała go mieszkańcom - poinformował "Dziennik Polski".
Ważący 120 kilogramów tort zrobiono z 200 jaj a jego dekoracja powstała z masy truskawkowej przełożonej białym biszkoptem.
"Stoisko, na którym wiceburmistrz kroiła i rozdawała tort było oblegane. Każdy chciał kawałek z wizerunkiem papieża. Potrzebni byli ochroniarze, bo namiot mógł się przewrócić pod naporem tłumu a ludziom groziło poturbowanie w ścisku" - czytamy w gazecie.
Komuś nie spodobało się, że jako "twarz wypieku" użyto wizerunku Jana Pawła II. Policja nie widzi jednak powodów by kogokolwiek karać.
"- Prowadziliśmy czynności sprawdzające. Materiały w tej sprawie zostały już wysłane prokuraturze w Wadowicach z postanowieniem o odmowie wszczęcia dochodzenia" - powiedział w rozmowie z "DP" aspirant sztabowy z komendy powiatowej policji w Wadowicach Dariusz Stelmaszuk.
Wiceburmistrz Całus uważa, że aby stwierdzić iż zostały wypełnione znamiona czynu karalnego trzeba by uznać tort z wizerunkiem papieża jako przedmiot czci religijnej, podczas gdy był to zwykły deser.






Komentarzy: 0
Data publikacji: 13.07.2018 10:03