REKLAMA

Jerzy Bukowski: Czy znieważono papieża Polaka tortem?

Komuś nie spodobało się, że jako „twarz wypieku” użyto wizerunku Jana Pawła II. Policja nie widzi jednak powodów by kogokolwiek karać.
 Jerzy Bukowski: Czy znieważono papieża Polaka tortem?
/ screen yt
            Mieszkanka Wadowic zawiadomiła policję o obrazie uczuć religijnych podczas uroczystości z okazji 98. rocznicy urodzin Jana Pawła II, kiedy to wiceburmistrz papieskiego miasta Ewa Całus pokroiła tort z wizerunkiem papieża Polaka i rozdała go mieszkańcom - poinformował „Dziennik Polski”.
            Ważący 120 kilogramów tort zrobiono z 200 jaj a jego dekoracja powstała z masy truskawkowej przełożonej białym biszkoptem.
            „Stoisko, na którym wiceburmistrz kroiła i rozdawała tort było oblegane. Każdy chciał kawałek z wizerunkiem papieża. Potrzebni byli ochroniarze, bo namiot mógł się przewrócić pod naporem tłumu a ludziom groziło poturbowanie w ścisku” - czytamy w gazecie.
            Komuś nie spodobało się, że  jako „twarz wypieku” użyto wizerunku Jana Pawła II. Policja nie widzi jednak powodów by kogokolwiek karać.
            „- Prowadziliśmy czynności sprawdzające. Materiały w tej sprawie zostały już wysłane prokuraturze w Wadowicach z postanowieniem o odmowie wszczęcia dochodzenia” - powiedział w rozmowie z „DP” aspirant sztabowy z komendy powiatowej policji w Wadowicach Dariusz Stelmaszuk.
            Wiceburmistrz Całus uważa, że aby stwierdzić iż zostały wypełnione znamiona czynu karalnego trzeba by uznać tort z wizerunkiem papieża jako przedmiot czci religijnej, podczas gdy był to zwykły deser.


 
 
 
 
 

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura