Dziennikarze ujawniają, że sędzia Iwulski skazywał opozycjonistów. Cenckiewicz: Szooook!

Historia orzekania sędziego Iwulskiego, wyznaczonego obecnie przez sędzię Gersdorf na pełniącego obowiązki prezesa SN, został poddany dochodzeniu przez dziennikarzy Onetu Andrzej Gajcego i Andrzeja Stankiewicza. Okazało się, że dziennikarze natrafili na fakty, którymi sędzia wolał się wczesniej nie dzielić.
 Dziennikarze ujawniają, że sędzia Iwulski skazywał opozycjonistów. Cenckiewicz: Szooook!
/ YT, print screen

 

 

Wśród zachowanych dokumentów znajdują się protokoły z rozpraw głównych i wyroki, na których jako członek składu orzekającego występuje ppor. Iwulski. Więcej, czynnie uczestniczył on w rozprawach, zadając w nich pytania oskarżonym i świadkom. Bez wątpienia nie są to - jak twierdził do niedawna Iwulski - incydentalne postanowienia, czyli niezwiązane z ostatecznym wyrokiem. Przeciwnie - są to postanowienia, na mocy których działacze opozycji w stanie wojennym skazywani byli na kary więzienia i grzywny

- piszą Andrzej Gajcy i Andrzej Stankiewicz.

 

Dziennikarze wymieniają co najmniej kilka takich spraw, w których skazywani byli działacze „Solidarności” i KPN, z czego trzy opisują dokładnie.

 

Musiałem stosować ówczesne prawo. Tam, gdzie mogłem, starałem się nie robić nikomu krzywdy. Nie zawsze się udało

- odpowiada im sędzia Iwulski.

 

Szooooooooooooooooook! Krętactwa, kłamstwa i zaniki pamięci w każdej kwestii i fragmencie życiorysu kapitana Iwulskiego! Panowie szacunek!

- komentuje Sławomir Cenckiewicz.
 


adg

źródło: onet.pl, TT

#REKLAMA_POZIOMA#

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe