REKLAMA

W nadchodzącym TS: Spowiedź byłego radykalnego imama: Jezus powiedział: Haroon, przyjdź do mnie!

Byłem radykalnym imamem, który miał w Europie nawracać na islam. Kiedy wybrałem Chrystusa, wydano na mnie wyrok śmierci. Wielokrotnie musiałem zmieniać tożsamość. Czterokrotnie były zamachy na moje życie. Połamali mi ręce, nogi, żebra. Odebrali mi żonę, syna i wszystko, co posiadałem, a miałem duże posiadłości. Teraz nawracam na chrześcijaństwo – mówi w rozmowie z Jakubem Pacanem były imam Haroon.
 W nadchodzącym TS: Spowiedź byłego radykalnego imama: Jezus powiedział: Haroon, przyjdź do mnie!
/ Andrzej Chojnacki Tygodnik Solidarność. Zdjęcie: Marcin Żegliński

Nowego Tygodnika Solidarność od wtorku szukajcie w salonach prasowych Kolporter i Empikach lub sprawdźcie jak pobrać wersję mobilną na telefon

 

- Zacząłem się modlić i Bóg dał mi trzy sny. W pierwszym śmie przyszedł do mnie Jezus i dał mi wiele bogactw, złota, srebra, klejnotów. Kiedy się obudziłem, pomyślałem, że to tylko sen. Położyłem się spać, a On znowu przyszedł we śnie i powiedział, „Haroon, przyjdź do kościoła” (...) Poczułem wręcz, jakby ktoś dotknął mojego serca i wypełnił je pokojem. To był pokój, którego całe życie szukałem. Pokój Ducha Świętego, którego wcześniej nie miałem. Kiedy zobaczyłem ten krzyż, On powiedział: „Przyjdź do mnie”. Zobaczyłem wtedy całe swoje życie jak otwartą księgę i każdy mój grzech, i zapytałem: „Jak ja mam do Ciebie przyjść, jeśli jestem grzesznikiem?”. On odparł: „Mój synu, oddaj mi wszystkie swoje grzechy, a ja obiecuję, będą ci wybaczone”. Wtedy przebaczył mi wszystkie moje grzechy i to było realne uczucie, kim jest Jezus.


- mówi były imam Haroon

- W ostatnich latach sporo miejsca poświęca się kwestii islamizacji Europy. Część społeczeństwa widzi problem i nawołuje do podjęcia zdecydowanych działań, część z kolei bagatelizuje sprawę, a każdy głos sprzeciwu wobec zalewającej Europę fali uchodźców traktują jako przejaw rasizmu, ksenofobii, braku tolerancji. Czy rzeczywiście grozi nam islamizacja Europy?


- pyta we wstępniaku redaktor naczelny Tygodnika Solidarność Michał Ossowski

- Tatarzy przyjęli Polskę jako swoją ojczyznę, która miała zastąpić step, jaki za sobą zostawili. Całe pokolenia żyją, pracują, noszą polskie nazwiska. Jesteśmy Polakami, porozumiewamy się polszczyzną, dzieci uczymy patriotyzmu, jedynie inną drogą zmierzamy do tego samego zresztą Boga. Czego jeszcze trzeba?


- mówi Izabela Melika Czechowska polska Tatarka i muzułmanka w wywiadzie z Marcinem Koziestańskim

- Jeśli niemuzułmanie podporządkują się islamowi, to dostają trochę wewnętrznej autonomii. Ale co to za życie? Pogromy, gwałty, porwania i grabieże mogą wybuchnąć w każdej chwili. Bo to wraca falami. Ostatnia fala zmiotła z Bliskiego Wschodu kilka milionów chrześcijan.


- pisze z kolei Jakub Pacan w artykule "Owce pomiędzy wilkami" o losie chrześcijan w krajach Bliskiego Wschodu

- Państwo neutralne kulturowo jest mitem. Państwo powinno wspierać kulturę, która konstytuuje wspólnotę. W lewicowych kręgach jest modny trend zwany sztuką krytyczną. W rzeczywistości to nie jest sztuka, bo jest podporządkowana ideologii. Nie jest krytyczna, bo jest apologetyką dominującej ideologii. I generalnie wymierzona jest w naszą tożsamość. Dlaczego państwo ma to wspierać? 


- pyta Bronisław Wildstein w wywiadzie z Bartoszem Boruciakiem. Wywiadzie innym niż większość wywiadów ze znanym publicystą.

– Ogromnie zależy nam na tym, by znaleźć skuteczny sposób na zwiększenie liczby członków naszego związku, ponieważ za chwilę może się zdarzyć, że będziemy związkiem emerytów


– przekonuje sekretarz Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Ewa Zydorek w rozmowie z Barbarą Michałowską.

- W tym kontekście w Helsinkach powinniśmy spodziewać się tego samego co w Singapurze: ślepej uliczki. Będą obietnice, uśmiechy i flesze aparatów fotograficznych. Trump uda, że wierzy w obietnice Putina. Europejczycy środkowi i wschodni zaczną się trząść i krzyczeć: „Zdrada!”. Ale potem Kreml oszuka jak zwykle i będzie interes jak zawsze


- prof. Marek Jan Chodakiewicz uchyla rąbka kulis spotkania Trump-Putin

- Zaczęło się chyba od tekstu Theo Nawrockiego na Facebooku, który pojechał młodym: „Do polskiej młodzieży, licealistów, studentów, już pracujących”. Atakuje tych młodych, wykształconych, którzy nie przychodzą na protesty KOD i pokrewnych: „Fajnie wam się żyje w tym kraju? Nieźle, co? Skromna «furka», «klamoty» z butiku, nierzadko własna «kawalerka», a w niej sprzęt audio-wizualny ful, zimą snowboard w Sölden, latem adventure-club w Nowej Zelandii. To się nie wzięło znikąd. Komuś to zawdzięczacie. Swoim rodzicom bądź innym współrodakom w ich wieku. Ludziom, którzy nie obarczeni luksusami, które dla was stały się niczym niezwykłym, wychodząc 30 lat temu na ulice walczyli przeciw «komunie» o wolną Polskę, o kraj, w którym żyjecie. Jeszcze”.


- analizuje w felietonie "Kto nie rozumie powagi sytuacji" frustracje opozycji ulicznej wicenaczelny Tygodnika Solidarność Maciej Chudkiewicz

A naczelny portalu Tysol.pl Cezary Krysztopa w zupełnie niepolitycznym felietonie opowiada o tym destrukcyjnych aspektach wychowania trzylatków

Poza tym kultura, sport, prawo, ciekawostki i krzyżówka

Zapraszamy, będzie się działo!

 

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura