REKLAMA

Irlandia ostro przeciw Izraelowi. Przyjęto sankcje gospodarcze na firmy z Izraela

Irlandzki senat zatwierdził ustawę zakazującą handlu z izraelskimi firmami z nielegalnie okupowanych terytoriów. Sprawa jest bez precedensu; mamy do czynienia z pierwszym krajem, który oficjalnie przyjął sankcje jako wyraz sprzeciwu wobec izraelskiej polityki w kwestii Palestyńczyków.
 Irlandia ostro przeciw Izraelowi. Przyjęto sankcje gospodarcze na firmy z Izraela
/ pixabay.com
Dokument zwany „Ustawą o terytoriach okupowanych” jest wyrazem protestu wobec polityki Izraela w kwestii Palestyńczyków. Zakazano "importu, sprzedaży towarów, usług i surowców naturalnych pochodzących z nielegalnych osiedli na terenach okupowanych”. Chodzi o tereny na zachodnim brzegu Jordanu.
 

Polityka zagraniczna Irlandii będzie stać po stronie prawa międzynarodowego, sprawiedliwości i praw człowieka


- powiedziała znana w Irlandii piosenkarka Frances Black, która jest jednocześnie niezależnym senatorem i pomysłodawcą nowego prawa. W odpowiedzi premier Netanjahu oświadczył, że Irlandia wspiera w ten sposób terrorystów z Hamasu.
 

Irlandzki senat podał rękę agresywnej, niebezpiecznej i radykalnie populistycznej inicjatywie bojkotu Izraela, która szkodzi szansom na dialog izraelsko-irlandzki


- skonkludował. 

Irlandia należy do grona państw, które do tej pory najostrzej potępiały Izrael za okupację i łamanie praw człowieka. W 2017 roku otwarcie sprzeciwiła się przeniesieniu ambasady USA z Tel Awiwu do Jerozolimy.

źródło: strajk.eu, nczas.com

raw/k

#REKLAMA_POZIOMA#

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura