Kopacz o nowelizacji ustawy SN: PiS będzie szkodzić Polsce

Komentarzy: 0
Udostępnij:
- To kwestia tylko kilkudziesięciu godzin, bo będziemy procedować w trybie przyspieszonym. Już dziś jest I czytanie tej nowelizacji - mówiła Ewa Kopacz w Poranku Radia TOK FM.
- Jak to powiedział kiedyś Jarosław Kaczyński, naczelnik naszego państwa, zabierzemy pani prezes (Małgorzacie Gersdorf) identyfikator, który pozwala jej wejść do SN. Podejrzewam, że tak to się będzie odbywać. Po prostu nie zostanie wpuszczona do swojego miejsca pracy, Niezależnie od tego, ile racji leży po jej stronie. Oni sobie z tego nic nie robią - stwierdziła Ewa Kopacz.
- Czegoś takiego nie było. Jestem 17 lat w Sejmie i takiej arogancji, cynizmu... Wiem, że to nie jest język parlamentarny, ale: takiego chamstwa nie widziałam przez te 17 lat - oceniła.
Źródło: TOK FM
- Czegoś takiego nie było. Jestem 17 lat w Sejmie i takiej arogancji, cynizmu... Wiem, że to nie jest język parlamentarny, ale: takiego chamstwa nie widziałam przez te 17 lat - oceniła.
Źródło: TOK FM

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Data publikacji: 19.07.2018 12:52
Komentarze
Zbigniew Ziobro: Polska powinna natychmiast wyjść z systemu ETS
30.12.2025 08:06
Prokurator Ewa Wrzosek ukarana dyscyplinarnie
08.12.2025 21:37
I prezes SN: Wzywam ministra sprawiedliwości do zaprzestania kierowania gróźb wobec sędziów
04.12.2025 20:17
Przełom w SN: Uchwała wyznacza granicę między polską Konstytucją a prawem UE
03.12.2025 21:22

Komentarzy: 0
Historyczna decyzja Sądu Najwyższego wywołała polityczne i prawne trzęsienie ziemi. Uchwała z 3 grudnia po raz pierwszy tak jednoznacznie wyznacza granicę między polską Konstytucją a prawem UE, stwierdzając, że TSUE działał poza swoimi kompetencjami. To ruch, który może na nowo ułożyć relacje Polska–Unia i zmienić sposób funkcjonowania całego wymiaru sprawiedliwości.
Czytaj więcej
Przełomowa uchwała. Sąd Najwyższy: Nikt nie może uznać orzeczeń SN za niebyłe
03.12.2025 16:24

Komentarzy: 0
Żaden sąd ani organ władzy publicznej nie może uznać orzeczenia Sądu Najwyższego za niebyłe ani pominąć jego skutków, także powołując się na prawo Unii Europejskiej – orzekły w ogłoszonej w środę uchwale połączone izby Sądu Najwyższego: Kontroli Nadzwyczajnej oraz Pracy.
Czytaj więcej


