Trump: Obiecuję Wam, że rząd Trumpa będzie prawdziwym przyjacielem dla Polski

- Wiem, że popiera mnie tak wielu Amerykanów polskiego pochodzenia. Mam od wielu lat przyjaciół spośród was. Ci przyjaciele byli wobec mnie tak lojalni. Niektórzy z nich mieszkają w Polsce. Niektórzy tutaj przyjechali. Polacy to wspaniali ludzie. Jeśli zostanę wybrany, uwierzcie mi, zajmiemy się sprawami wszystkich naszych obywateli. Wszystkich. Ale mamy bardzo specjalne miejsce dla Polaków, za to, co zrobili dla naszego kraju - mówił Donald Trump podczas spotkania z przedstawicielami Polonii w ramach kampanii prezydenckiej. Dotrzyma słowa?
 Trump: Obiecuję Wam, że rząd Trumpa będzie prawdziwym przyjacielem dla Polski
Youtube.com
Do spotkania Donalda Trumpa z przedstawicielami Polonii w siedzibie KPA doprowadził William "Bill" Ciosek, założyciel i prezydent Foundation to Illuminate America's Heroes, fundacji edukacyjno-badawczej zajmującej się promowaniem zapomnianych bohaterów. Zobaczmy co mówił do Polaków i o Polakach przed wyborami Doald Trump - prezydent USA.

Wiem, że popiera mnie tak wielu Amerykanów polskiego pochodzenia. Mam od wielu lat przyjaciół spośród was. Ci przyjaciele byli wobec mnie tak lojalni. Niektórzy z nich mieszkają w Polsce. Niektórzy tutaj przyjechali. Polacy to wspaniali ludzie. Jeśli zostanę wybrany, uwierzci mi, zajmiemy się sprawami wszystkich naszych obywateli. Wszystkich. Ale mamy bardzo specjalne miejsce dla Polaków, za to, co zrobili dla naszego kraju. Ten wkład jest naprawdę niesamowity. Ludzie wiedzą ile poświęciliście. Myślę, ze cała wasza społeczność dokonała bardzo wiele. Wystarczy wejść do tego budynku, żeby zobaczyć jak wszystko jest dobrze zorganizowane, jak tu pięknie, czysto, jacy jesteście otwarci na społeczeństwo. To niesamowite. Więc chcę wam pogratulować i podziękować. (...) Obiecuję wam, że rząd Trumpa będzie prawdziwym przyjacielem dla Polski i wszystkich Polaków. Polska zawsze była wspaniałym przyjacielem dla Ameryki i od czasów jej założenia łączyły nas bliskie stosunki. Polska jest mocnym sojusznikiem w walce o wolność. W czasie zimnej wojny, pod sowiecką okupacją podtrzymywała płomień wolności. Polska dostarczyła 28 tys. żołnierzy do pomocy USA w Afganistanie i w Iraku. To dużo wojska. W najtrudniejszych regionach. (...) Jako prezydent uhonoruję polskie poswięcenie dla wolności. Jestem zobowiązany do działań na rzecz silnej Polski, silnej Europy Środkowo-Wschodniej jako gwarancji bezpieczeństwa i wolności. Wkład Polaków w Amerykę dotyczy każdego aspektu naszego życia. Będę zaszczycony jeśli dostanę się do Białego Domu i uhonoruję za to wszystko Polaków. Zasługujecie na to. Pamiętajcie!

 

 

 


Ankieta
Czy weto ws. budżetu UE jest...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy weto ws. budżetu UE jest...
Tygodnik

Opinie

Popkultura