Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność złoży do sądu w Poznaniu pozew przeciwko Biedronce

Komentarzy: 0
Udostępnij:
Jak zapowiedział Piotr Adamczyk, przewodniczący zakładowej Solidarności w Biedronce, do sądu w Poznaniu niebawem wpłynie pozew przeciwko tej sieci sklepów. O sprawie informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
Sprawa dotyczy zmiany regulaminu Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych oraz uchwalenie nowego regulaminu pracy w sieci bez zachowania 30-dniowego terminu na rozpatrzenie wspólnego stanowiska organizacji związkowych.
"S" zaskarżyła wcześniej do Głównego Inspektoratu Pracy wyniki kontroli przeprowadzonej w tej sprawie przez Państwową Inspekcję Pracy w Poznaniu. Podczas inspekcji nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości przy uchwalaniu nowych regulaminów, czemu związek stanowczo zaoponował.
- powiedział "DGP" Piotr Adamczak, przewodniczący zakładowej Solidarności w Biedronce.
źródło: gazetaprawna.pl
raw
"S" zaskarżyła wcześniej do Głównego Inspektoratu Pracy wyniki kontroli przeprowadzonej w tej sprawie przez Państwową Inspekcję Pracy w Poznaniu. Podczas inspekcji nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości przy uchwalaniu nowych regulaminów, czemu związek stanowczo zaoponował.
Pismo z odpowiedzią na nasze pytania otrzymaliśmy w ubiegłym tygodniu. Wynika z niego wprost, że sprawa jest sporna i powinna zostać rozstrzygnięta na drodze sądowej. Tak też postanowiliśmy zrobić
- powiedział "DGP" Piotr Adamczak, przewodniczący zakładowej Solidarności w Biedronce.
źródło: gazetaprawna.pl
raw

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Data publikacji: 30.07.2018 14:31
Komentarze
„Cierpliwość załogi się kończy”. W KWB Turów ogłoszono pogotowie strajkowe
21.04.2026 13:51

Komentarzy: 0
Solidarność działająca w Kopalni Węgla Brunatnego Turów przekazała dziś informację o ogłoszeniu pogotowia strajkowego. Jak twierdzą w opublikowanym komunikacie przedstawiciele związkowców, decyzja ta została podjęta wobec braku realnej reakcji ze strony pracodawcy na związkowe postulaty.
Czytaj więcej
Za nami I Pielgrzymka NSZZ „Solidarność” Regionu Mazowsze śladami bł. ks. Jerzego Popiełuszki do Wilna
21.04.2026 13:19

Komentarzy: 0
Uroczysta msza święta odprawiona 17 kwietnia w intencji ojczyzny w kościele Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej rozpoczęła I Pielgrzymkę NSZZ „Solidarność” Regionu Mazowsze śladami bł. ks. Jerzego Popiełuszki do Wilna. W ciągu trzydniowej pielgrzymki jej uczestnicy odwiedzili nie tylko stolicę Litwy, ale również inne miejsca bliskie sercu patrona Solidarności.
Czytaj więcej
„Czy jesteś za łączeniem?” Dziś początek referendum w dwóch bytomskich szpitalach
21.04.2026 10:30

Komentarzy: 0
21 kwietnia w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu rozpocznie się trzydniowe referendum. W trakcie głosowania pracownicy placówki będą mogli wyrazić swoją opinię na temat pomysłu połączenia WSS nr 4 z bytomskim Szpitalem Specjalistycznym nr 2. Głosowanie w tej drugiej placówce zaplanowano na 23 i 24 kwietnia.
Czytaj więcej
Nie żyje Kazimierz Grajcarek. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek
20.04.2026 19:48

Komentarzy: 0
Wczoraj w wieku 74 lat zmarł Kazimierz Grajcarek, legendarny działacz związkowy, wieloletni przewodniczący Rady Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ "Solidarność". Przekazujemy informację o pogrzebie Śp. Kazimierza Grajcarka.
Czytaj więcej
Rada Dialogu Społecznego. Solidarność: Czas na decyzje, które pokażą, że najważniejszą wartością w gospodarce jest człowiek
20.04.2026 15:29
