REKLAMA

Sytuacja kryzysowa w Turcji przeniosła sie na niemiecką ulicę. Regularna bitwa Kurdów z Policją

W sobotę około 30 tysięcy Kurdów oraz przedstawiciele wspólnoty religijnej alewitów zorganizowali demonstrację w Kolonii – mieście, które od lat jest skupiskiem największej ilości zarówno tureckich, jak i kurdyjskich imigrantów. Wszyscy zgodnie protestowali przeciwko dyktaturze prezydenta Recepa Tayiipa Erdogana. W wyniku prowokacji doszło do regularnej bitwy z Policją - podaje portal niezalezna.pl.
 Sytuacja kryzysowa w Turcji przeniosła sie na niemiecką ulicę. Regularna bitwa Kurdów z Policją
/ Pixabay.com/CC0
Dość szybko pokojowe przemówienia przybrały charakter otwartej walki z policją. Z doniesień wynika, że w pewnym momencie ktoś z kurdyjskich demonstrantów odpalił i rzucił w kierunku funkcjonariuszy petardę, co wywołało eskalację przemowy i prawdziwą burzę. W kierunku funkcjonariuszy poleciały butelki, petardy i kamienie, służby odpowiedziały gazem łzawiącym, użyciem uzbrojonej brygady konnej, armatkami wodnymi i pałkami. Walki trwały przez kilka godzin - zostali ranni demonstrujący, jak i policjanci.

Niemieckie media już od miesięcy ostrzegają, że coraz większe niezadowolenie Kurdów z dyktatorskich rządów tureckiego prezydenta zastaną przeniesione także na niemieckie ulice. Berlin cały czas obawia się, że ewentualna wojna domowa w Turcji pomiędzy zwolennikami Erdogana, a jego przeciwnikami zacznie być rozgrywana w Kolonii, Monachium, Berlinie czy Hamburgu - czytamy na portalu niezalezna.pl.
n

n


niezlaezna.pl
 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura