[Tylko na Tysol.pl] Dr Adam Cyra odpowiada Muzeum Auschwitz w sprawie "fake-newsów": To nieprawda

Muzeum Auschwitz usiłuje na swojej stronie internetowej dyskutować z doniesieniami o nieprawidłowościach jakie mają w nim miejsce. Do kolejnego artykułu na ten temat odniósł się dr Adam Cyra wieloletni kustosz Muzeum Auschwitz
 [Tylko na Tysol.pl] Dr Adam Cyra odpowiada Muzeum Auschwitz w sprawie "fake-newsów": To nieprawda
/ screen YouTube

Mimo licznych protestów,  w tym również moich, odnośnie dewastacji oryginalnych wnętrz dwóch sal  na parterze w bloku nr 11, w których Polacy z rejencji katowickiej jak  więźniowie policyjni oczekiwali na rozstrzelanie – Muzeum Auschwitz za  wszelką cenę chce utrzymać pogląd, że w tych salach nie było żadnych  prycz i wniesiono je dopiero po wojnie jako element dekoracyjny (w rzeczywistości prycze  w stanie nienaruszonym były tam od czasów  obozowych, a nie  wniesiono  je dopiero do tego bloku po wojnie. Wnętrza na parterze w bloku nr 11 i ich. Wyposażenie było autentyczne i  zachowane do czasu tegorocznej dewastacji - w  formie  skansenu).

Tekst m.in. na ten temat został opublikowany na stronie internetowej Muzeum Auschwitz w dniu 1 sierpnia 2018 roku. Zobacz: Fake newsy pojawiają się także w obszarze Pamięci

W powyższym tekście stara się także udowodnić, że na wystawie w bloku nr 15, zatytułowanej „Walka i martyrologia Polaków w latach 1939-1945″ odbywają się liczne zajęcia edukacyjne.

W  rzeczywistości jest to również nieprawdą. Blok ten na co dzień świeci  pustkami, nie wchodzą do niego przewodnicy ze zwiedzającymi, ani nie  odbywają się w nim żadne zajęcia edukacyjne. 

Jest to dla mnie również bolesne, bo w bloku tym znajdują się zdjęcia moich krewnych: brata ojca i dwóch moich kuzynów, zamordowanych w KL Auschwitz.

Adam Cyra
Oświęcim, 1 sierpnia 2018 r.


cyk

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe