[video] Niemiecki kardynał apeluje, żeby UE respektowała polską demokrację i wolność

Polski naród przez setki lat za swoją wolność oddawał życie i cierpiał. Na Polskę trzeba spoglądać z perspektywy jej własnej historii i podziwiać za to, czego we własnej historii doświadczyła - powiedział w rozmowie z Radiem Nadzieja kardynał Gerhard Ludwig Muller, były prefekt Kongregacji Nauki Wiary
 [video] Niemiecki kardynał apeluje, żeby UE respektowała polską demokrację i wolność
Youtube.com

– Polska jest krajem o wyjątkowych tradycjach wolnościowych i demokratycznych. Naród polski na przestrzeni wieków zawsze występował przeciwko najeźdźcy  Mimo tego, że w Powstaniu Warszawskim nie udało się pokonać okupanta i może z pozoru wydawać się, że była to walka bezsensowna, to jednak wpisuje się ona w kontynuację tych bohaterskich zrywów wolnościowych -  stwierdził Ludwig Mueller pytany o znaczenie Powstania Warszawskiego.

– Polska na przestrzeni wieków wielokrotnie musiała o swoją wolność walczyć. Była bowiem ofiarą międzynarodowej polityki. Celem działania Trzeciej Rzeszy było zniszczenie polskiej tożsamości narodowej i eksterminacja narodu polskiego i sądzę, że to właśnie Polska, pośród wszystkich europejskich krajów, musiała najwięcej uczynić dla wolności i demokracji - uważa kardynał. W jego ocenie nasz kraj wniósł największy wkład w walkę z narodowym socjalizmem w Europie podczas II wojny światowej – wyjaśniał kardynał.

Źródło: Radio Nadzieja, onet.pl


 

Ankieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?
Tygodnik

Opinie

Popkultura
Nasi partnerzy: