Znany dziennikarz skazany na 6 tys. zł grzywny i 10 tys. zł nawiązki za potrącenie staruszki

Sąd Rejonowy w Piasecznie uznał Piotra N. za winnego nieumyślnego spowodowania wypadku, w którym obrażeń doznała 77-letnia kobieta. Dziennikarz ma zapłacić 6 tys. zł grzywny, 10 tys. zł nawiązki dla pokrzywdzonej i prawie 6 tys. zł kosztów postępowania.
 Znany dziennikarz skazany na 6 tys. zł grzywny i 10 tys. zł nawiązki za potrącenie staruszki
/ Youtube.com
Do wydarzenia doszło w październiku ub.r. w podwarszawskim Konstancinie-Jeziornie.

N. jadąc samochodem, potrącił 77-letnią kobietę, której uszkodził żebra. Dziennikarz nie miał przy sobie prawa jazdy, nie ma też ważnego ubezpieczenia OC i przeglądu technicznego auta.

Wyszło że prawo jazdy zabrała mu policja w 2009 roku, ale Starostwo Powiatowe w Piasecznie dopiero w 2016 roku, po tym jak N. zwrócił się o to do urzędników, wykreśliło go z listy kierowców z ważnymi dokumentami.


Dziennikarz otrzymał zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała.

Zgodnie z art. 177 Kodeksu karnego grozi za to do 3 lat więzienia. 25 lipca Sąd Rejonowy w Piasecznie ogłosił wyrok nakazowy (bez udziału stron procesu), w którym uznał dziennikarza. za winnego zarzucanego mu czynu.

Sprawcy wypadku zarządził zapłatę 6 tys. zł grzywny (to 200 stawek dziennych określonych na 30 zł), 10 tys. nawiązki dla poszkodowanej w wypadku oraz 5 942 zł kosztów postępowania.

O decyzji  poinformowała we wtorek sekcja prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie.

Wyrok został wysłany N. i prokuraturze pocztą, w ciągu 7 dni od doręczenia mają prawo złożyć sprzeciw.

Do wtorku nie wysłano sprzeciwu do sądu w Piasecznie. Przemieszczanie się dziennikarza. bez prawa jazdy, ważnego ubezpieczenia OC i przeglądu technicznego auta uznano za przekroczenie, dlatego prokuratura przekazała tę sprawę Komendzie Powiatowej Policji w Piasecznie.

Źródło: wirtualnemedia.pl

GT
 

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe