REKLAMA

Dziś odbędzie się sekcja zwłok Marii Kaczyńskiej

Na dzisiaj zaplanowana jest sekcja zwłok Marii Kaczyńskiej. Wczoraj nie wykonano jej ze względu na opóźnienie badań szczątków Lecha Kaczyńskiego.
By Poznaniak - własna praca Dziś odbędzie się sekcja zwłok Marii Kaczyńskiej
By Poznaniak - własna praca / CC BY 2.5, Wikimedia Commons
Sekcja zwłok Marii Kaczyńskiej ma odbyć się w ciągu najbliższych godzin - dokładnego czasu rozpoczęcia Prokuratura Krajowa nie ujawniła.
Ponowny pochówek pary prezydenckiej odbędzie się w piątek.

Są natomiast nowe fakty w sprawie sarkofagu na Wawelu. Sarkofag pary prezydenckiej w archikatedrze na Wawelu musi zostać wymieniony. W związku z prowadzonym przez Prokuraturę Krajową śledztwem w sprawie katastrofy smoleńskiej, konieczne było mechaniczne rozcięcie jednego z jego boków, dlatego nie nadaje się on do ponowonego zamknięcia. Nowy sarkofag, z marmuru karraryjskiego, ma być wykonany w ekspresowym tempie przed planowanym wstępnie na piątek ponownym pochówkiem Lecha i Marii Kaczyńskich. Uroczystości odbędą się bez udziału mediów.

Kancelaria Prezydenta potwierdziła informacje, że Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda wezmą udział w ponownym pochówku prezydenckiej pary - Marii i Lecha Kaczyńskich. W uroczystościach weźmie też udział premier Beata Szydło.
 

 

n

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura