REKLAMA

Audyt w BOR: Lista zaniedbań popełnionych przez BOR przed 10 kwietnia jest ogromna

– Kierownictwo BOR w 2010 roku nie zorganizowało odprawy koordynacyjnej, która jest standardem przy takich wizytach. Nie wyznaczono dowódcy zabezpieczenia, brakowało nadzoru nad przygotowaniem wizyty – tłumaczy powody wszczęcia audytu w BOR w rozmowie z Radiem ZET wiceminister Zieliński.
 Audyt w BOR: Lista zaniedbań popełnionych przez BOR przed 10 kwietnia jest ogromna
/ Youtube.com

Według wstępnych doniesień, Biuro Ochrony Rządu zlekceważyło procedury zabezpieczające parę prezydencką oraz czołowych polskich polityków, którzy w kwietniu 2010 roku wybierali się z wizytą do Smoleńska. Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji dodaje, że lista zaniedbań popełnionych przez BOR przed 10 kwietnia jest ogromna. Teraz sprawę niedopełnienia obowiązków dot. wizyty Lecha Kaczyńskiego w Katyniu bada prokuratura.

Z audytu przeprowadzonego w BOR można również wywnioskować, że nieprawidłowo został przeprowadzony rekonesans na miejscu. Wiceszef MSWiA zaznacza, że można powiedzieć, iż rekonesansu "prawie w ogóle nie było".

Treść audytu przeprowadzonego w BOR została w całości przekazana do śledczych oraz członków podkomisji smoleńskiej. Eksperci poddają ponadto pod wątpliwość dokumentacje, która mogła zostać sfałszowana. 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura