Policja zatrzymała pijaną matkę, której niemowlak wypadł z wózka

Nietrzeźwa 26-latka została zatrzymana przez zabrzańskich policjantów po tym, jak w trakcie jazdy autobusem jej 2-miesięczny syn wypadł z wózka. Dziecko zostało przewiezione na obserwację do szpitala. Za sprowadzenie bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia, a nawet życia niemowlaka grozi jej kara do 5 lat więzienia. Decyzję w tej sprawie podejmie sąd.
Do zdarzenia doszło w autobusie komunikacji miejskiej w rejonie Placu Krakowskiego w Zabrzu. Nietrzeźwa kobieta, która miała pod swoją opieką 2-miesięcznego syna, została zatrzymana przez policjantów z I komisariatu po tym, gdy w trakcie jazdy autobusem jej dziecko wypadło z wózka. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia, która przewiozła niemowlaka do szpitala. Po wstępnych badaniach nie stwierdzono urazu ciała, jednak ze względu na wiek dziecka, chłopczyk pozostał na obserwacji w szpitalu. Badanie trzeźwości wskazało, że 26-latka miała 1,76 promila alkoholu w organizmie.
Za sprowadzenie bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia, a nawet życia dziecka, grozi jej kara do 5 lat więzienia. Decyzję w tej sprawie podejmie zabrzański sąd.
źródło: policja.pl
raw
Za sprowadzenie bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia, a nawet życia dziecka, grozi jej kara do 5 lat więzienia. Decyzję w tej sprawie podejmie zabrzański sąd.
źródło: policja.pl
raw

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 20.08.2018 19:12
Komentarze
Dlaczego policja pojawiła się pod mieszkaniem Aleksandry Fedorskiej? Mamy nowe informacje
17.07.2026 13:50

Komentarzy: 0
8 lipca pod drzwiami poznańskiego mieszkania Aleksandry Fedorskiej pojawiło się czworo funkcjonariuszy policji. Aleksandra Fedorska przebywała wtedy na wyjeździe służbowym w Gdańsku. Dotarliśmy do nowych informacji w tej sprawie.
Czytaj więcej
Zaginął 26-letni mieszkaniec Śląska. Rodzina prosi o pomoc
15.07.2026 17:45

Komentarzy: 0
Policja prosi o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu Karola Ochmana-Milarskiego. Funkcjonariusze z Tarnowskich Gór opublikowali informacje dotyczące 26-latka z Wieszowy (woj. śląskie) i apelują do osób, które mogły go widzieć lub wiedzą, gdzie obecnie przebywa.
Czytaj więcej
Incydent z bronią przed Pałacem Prezydenckim. Policja ujawnia szczegóły
15.07.2026 11:58

Komentarzy: 0
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali nietrzeźwego 47-latka z bronią pneumatyczną w pobliżu Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Domagał się on spotkania z prezydentem Karolem Nawrockim.
Czytaj więcej
Interwencja służb w TK. Veritas et Ius: Symbol degradacji urzędu prokuratora
14.07.2026 20:32

Komentarzy: 0
Prokurator Andrzej Piaseczny wraz z policjantami wkroczył we wtorek do Trybunału Konstytucyjnego na wniosek osób wybranych przez Sejm do Trybunału Konstytucyjnego, które nie złożyły ślubowania przed Prezydentem RP i które uważają się za sędziów TK.
Czytaj więcej
Strzały w Wejherowie. Ranny w stanie krytycznym, na miejscu prokurator
14.07.2026 16:49

Komentarzy: 0
Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło we wtorek po południu w Wejherowie. Mężczyzna z raną postrzałową głowy został odnaleziony przy ul. Przemysłowej i w stanie krytycznym trafił do szpitala.
Czytaj więcej