Premier Morawiecki: Przystępujemy do ogromnej fazy remontów szlaków kolejowych

- Odbudowa szlaków kolejowych zwiększy komfort życia, bezpieczeństwo i przyczyni się do rozwoju gospodarczego. A przez to uczynimy Polskę jedną – mówił szef rządu, zaznaczając, że chodzi o połączenie w wymiarze infrastrukturalnym. Na remont szlaków kolejowych rząd chce przeznaczyć 67 mld zł.
 Premier Morawiecki: Przystępujemy do ogromnej fazy remontów szlaków kolejowych
Źródło: screen YouTube
Przystępujemy do ogromnej fazy remontów szlaków kolejowych, na co przeznaczyliśmy 67 mld zł. To jest kwota bez precedensu. Premier zaznaczył, że 25 lat temu mieliśmy ok. 25 tys. km torów kolejowych, 30 lat temu to było 30 tys. km, a dziś to jest 19 tys. km linii kolejowych. – Polska niestety w czasach III Rzeczpospolitej zwijała się.(...) Zwijanie Polski można było obserwować na przykładzie szlaków kolejowych – stwierdził.

Po to remontujemy, dokonujemy największej w historii ostatnich przynajmniej 30 lat inwestycji w kolejnictwo, w drogi kolejowe, w ciągi kolejowe, odbudowę zamkniętych i budowę nowych dróg kolejowych, szlaków kolejowych, po to, żeby zwiększyć komfort, zwiększyć bezpieczeństwo, zmniejszyć również emisje, a więc zanieczyszczenie środowiska – powiedział premier.

Dodał, że zależy im na tym, „aby ta zapomniana część gospodarki polskiej, jaką było kolejnictwo, żeby ona odzyskała swój dawny blask”.

Źródło: TVP Info

Ankieta
Czy w sprawie P. Sławka można było zrobić więcej?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy w sprawie P. Sławka można było zrobić więcej?
Tygodnik

Opinie

Popkultura