Jan Mosiński: obniżenie wieku emerytalnego to zwycięstwo społeczeństwa obywatelskiego i Solidarności

Poseł PiS w programie Krzysztofa Świątka mówił o o obniżeniu wieku emerytalnego.– Zmarnowaliśmy cztery lata dzięki Platformie Obywatelskiej i PSL-owi – powiedział poseł w programie „Cztery strony”. Mosiński miał na myśli okres, w którym obowiązywała praca do 67 roku życia. Dziś Sejm przegłosował obniżenie wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn.
 Jan Mosiński: obniżenie wieku emerytalnego to zwycięstwo społeczeństwa obywatelskiego i Solidarności
/ TS

To jest wielkie zwycięstwo społeczeństwa obywatelskiego, ale to też wielkie zwycięstwo Solidarności – konsekwentne działanie, pragmatyzm szefa Solidarności Piotra Dudy, ale też premiera Jarosława Kaczyńskiego. To Jarosław Kaczyński, kiedy Platforma i PSL podnosiły nam wiek emerytalny przymuszając do pracy aż do śmierci, powiedział z mównicy sejmowej: „Jeśli PiS wygra wybory, my ten wiek przywrócimy do tego godnego stanu 60 i 65 lat”. To teraz się zmaterializowało– powiedział.

 Biorąc pod uwagę średnią długość życia, który jest miernikiem obliczania algorytmu do emerytury, to można ten wiek wydłużać. Społeczeństwo polskie żyje dłużej, natomiast w ślad za tym nie idzie zdrowie społeczeństwa – to są ludzie dłużej żyjący, ale schorowani – dodał.
 

Cały program można oglądać pod poniższym linkiem:
Program 4 strony 

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe