16-latek wyłudził... 700 tys. i wciąż było mu mało

Dzięki szybkim i skutecznym działaniom policjantów z bemowskiego komisariatu, przy udziale policjantów z Woli, doszło do zatrzymania 16-latka podejrzanego o oszustwo „na policjanta”. Nieletni wpadł w momencie, kiedy przyszedł do mieszkania 78-latka odebrać pieniądze w wysokości 900 tysięcy złotych Jak ustalili policjanci mężczyzna wcześniej przekazał oszustowi 700 tys. złotych.
 16-latek wyłudził... 700 tys. i wciąż było mu mało
/ Pixabay.com/CC0 Creative Commons
Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Z ustaleń policjantów wynikało, że do 78-letniego mężczyzny zatelefonował mężczyzna podający się za policjanta. Przekonywał go, że rozpracowuje zorganizowaną grupę przestępczą i prosił, aby mu w tym pomóc. Ta pomoc miała polegać na przekazaniu gotówki. Jak wyjaśniał swojemu rozmówcy dzięki temu policjanci będą mogli zatrzymać prawdziwych przestępców oszukujących starsze osoby.

Odbiór pieniędzy miał nastąpić w miejscu zamieszkania 78-latka. Ten przekonany, że pomaga funkcjonariuszom, nieświadomy całej sytuacji, przekazał oszustom 700 tys. złotych w dwóch transzach, zgodnie z podaną przez nich instrukcją.

Gdy policjanci pozyskali informację, że doszło do oszustwa, zaczęli typować osoby mogące mieć związek z tym przestępstwem. Zgromadzony materiał dowodowy doprowadził ich do 16-latka. Nieletni został zatrzymany w momencie, kiedy przyszedł odebrać kolejne pieniądze, tym razem w wysokości 900 tys. złotych. Trafił do policyjnej izby dziecka.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości wśród nieletnich z Woli przekazali zebrany materiał do sądu rodzinnego i nieletnich. 16-latkowi został określony czyn karalny dotyczący oszustwa. Nieletni został umieszczony w schronisku dla nieletnich. W kwietniu br. opuścił schronisko, gdzie przebywał w związku z podejrzeniem o podobne przestępstwo.

Źródło: policja.pl
kos


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe