REKLAMA

Cezary Krysztopa w TVP Info: Obniżenie wieku emerytalnego nie będzie miało wpływu na wysokość emerytur

Wydaje mi się rodzajem demagogii mówienie, że to czy wiek emerytalny będzie o kilka lat przesunięty w tą, czy w drugą stronę decydowało w jakiś znaczący sposób o wysokości naszych przyszłych emerytur. Mamy system solidarnościowy, czyli ja finansuję emerytury moich dziadków, moją emeryturę będą finansowały moje wnuki. Wysokość emerytury zależy od tego w jakim stanie w danym momencie będą finanse państwa, od tego ile wypracują nasze wnuki, a nie zależy to od tego, jak długo będziemy pracowali - mówił na antenie TVP Info Cezary Krysztopa.
 Cezary Krysztopa w TVP Info: Obniżenie wieku emerytalnego nie będzie miało wpływu na wysokość emerytur
/ TVP Info
 

W ostatnich latach Platforma Obywatelska przeszła z systemu naliczania solidarnościowego na system naliczania kapitałowy. To jest dowód na to, że ludzie, którzy wypracowali swoje emerytury wcześniej, tak naprawdę będą je mieli uzależnione nie od tego ile wypracowali, ale od decyzji politycznych. Tak samo będzie w przyszłości. I nie mówmy, że obniżenie wieku emerytalnego będzie miało wpływ na wysokość naszych emerytur.

- dodał gość poranka TVP Info.

Cezary Krysztopa wypowiedział się też na temat połączenia dwóch stanowisk w jednej osobie - chodzi o wicepremiera i mininstra rozwoju Mateusza Morawieckiego:

- To jest ryzykowne posunięcie, bo rodzi pewien konflikt interesów. ale być może jest to taki pomysł, który dąży do likwidacji tego konfliktu. Być może minister Morawiecki będzie w stanie ten konflikt rozwiązać.

TVP Info


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura